Kanarai
Kelionės

Pabėgimas iš žiemos

KanaraiOrai bjūra. Bjaurėja. Metas galvoti apie atostogas, ir atostogos ne šiaip kur, o šiltuose kraštuose. Kelionės šaltuoju metų laiku, rudenį, žiemą bei pavasarį vis labiau populiarėja ir lietuvių tarpe. Na kiek gi galima atostogauti vasarą, tuo labiau liepos mėnesį važiuoti į nuvalkiotą Turkiją, kai ir Lietuvoje tikrai pakankamai šilta poilsiui prie ežero ar jūros. O štai ištrūkti į šiltus žiemą, vėl pamatyti saulę, pasilepinti šilta jūra, pailsėti nuo darganų – tikrai puikus sprendimas. Ir Turkija žiemą jau nebetiks, nes ir ten nėra labai šilta. Nieko keisto, kad vis populiarėjanti žiemos kelionių kryptis – Kanarai, kuri nors iš Kanarų archipelago salų.

Čia keliauti dar ganėtinai pigu, ypač netingint patiems susiorganizuoti kelionę. Pigių skrydžių avialinijos maišo Europą skersai ir išilgai, tad nors tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Kanarus jos ir nevykdo, tačiau galima susigalvoti persėdimą kur nors Ispanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje ar dar kur nors. Taip aplankant ne tik galutinį kelionės tikslą – Kanarus, bet ir dieną ar dvi paskiriant kokiam nors miestui pakeliui. O gal net dviem, pavyzdžiui į priekį skrendant per Paryžių, o atgal per Barseloną. Viskas jūsų fantazijos rėmuose. Ir toks skrydis su persėdimu net ir iš pažiūros tolimas Kanarų salas kainuos nedaug.

O kodėl būtent Kanarai? Pirmoje vietoje, žinoma, stovi klimatas. Kanarų salynas yra nutolęs į pietus gerokai daugiau nei pamėgti Viduržemio jūros kurortai, tad ir orai čia šiltesni, artimesni pusiaujuj. Pavyzdžiui sausio mėnesį dienomis oro temperatūrai yra gan įprasta perlipti dvidešimties laipsnių ribą, vandens temperatūra Atlanto vandenyne vos keliais laipsniais vėsesnė – kuo ne lietuviška Palanga eilinę vasaros dieną. Juo labiau, kad net ir sausį galite gana pagrįstai tikėtis jog oro temperatūra pasieks dvidešimt penkis ir daugiau laipsnių šilumos. O štai Viduržemio jūros salose, populiariuosiuose Kipre, Kose ar Rode tokia tikimybė žymiai mažesnė. Čia atostogos sausio mėnesį neleidžia pamiršti ir megztinuko, ir plonesnės striukės.

Kalbant apie patį poilsį, veiklas ir įdomumą Kanaruose dvejonių jokių kaip ir nekyla. Senų kultūrų salos su naujai išvystyta turizmo infrastruktūra, išlikusiais autentiškais žvejų kaimeliais, nuostabi gamta, kur pliki vulkaniniai kalnai persipina su su žaliuojančiais upių slėniais, kur kyla aukšti ir statūs kalnai, yra ugnikalnių kraterių, į kuriuos galima pažvelgti iš viršaus – visa tai tikrai nepaliks abejingų, kiekvienas ras ką pamatyti, kaip puikiai ir įdomiai praleisti laiką ne vien gulint paplūdimyje, bet ir aktyviai keliaujant po pasirinktą salą ar aplankant kelias.