Kanarų salos
Kelionės

Kelionės šaltuoju metų laiku

Kanarų salosMes, visi dirbantys, besimokantys ar šiaip tingintys, esame ištroškę atostogų. Žinoma, su įvairiausiomis išlygomis, išimtimis ir šiaip nesusipratimais. Standartinės atostogos vasarą, kuomet šilta, saulėta ir, tikėkimės, nelietinga, atostogų darosi per mažai. Tad natūralu, jog vis dažniau poilsio ieškotojų žvilgsniai krypsta į pietų kurortus, kur sėkmingai ilsėtis galima ir žiemos metu. O atitinkamai susidėliojus orams, atostogos Kanaruose žiemą gali būti gerokai šiltesnės ir sausesnės nei lietingą ir vėsų birželį pas mus Lietuvoje. Tad kodėl gi neatostogauti bent porą kartų per metus, žiemai pasileidžiant kur nors į pietus?

Ir tikrai – kodėl gi ne. Kelionės jau tokios brangios, kaip kad galima įsivaizduoti niekad niekur nekeliavus. Na, arba visą laiką standartiškai ilsintis Palangoje. O žiemą, kuomet ir pietų kurortuose, pavyzdžiui tose pačiuose Kanarų salose vis tik ne sezonas ir turistų mažai, kainos būna tikrai žemos. Gerokai atpinga ir skrydžiai, ir viešbučiai – pagrindinės išlaidos kelionės metu. Pinga ir įvairios ekskursijos. Na o maistui, jei apsistosite apartamentuose su nedidele virtuvėle ir netingėsite ko nors pasigaminti, kažin ar teks išleisti daugiau nei Lietuvoje. Viską susumavus, toks poilsis gali būti netgi pigesnis nei pamėgtoje ar kai kam prakeiktoje Palangoje.

Na o orus pietuose tikrai rasime kur kas geresnius. Kad būtų aiškiau, likime prie Kanarų salų. Ir žiemą, ir vasarą čia gerokai daugiau saulėtų, giedrų dienų nei Lietuvoje. O tai – labai svarbus faktorius, net jei ir nėra karšta. Juk šaltuoju metų sezonu Lietuvoje saulė pasirodo vos vieną ar dvi dienas iš dešimt. O ten ko gero atvirkščiai. Net sausio, vasario mėnesiais, kuomet pas mus termometras paprastai rodo ženklų minusą, Kanarų salose temperatūra pakyla iki dvidešimties ir daugiau laipsnių šilumos. Jei pasiseks – ir dar daugiau. Atlanto vandenynas net ir žiemą nespėja atšalti, tad vandens temperatūra ten būna panaši į mūsų Baltijos vasarą. Tad maudynėms sąlygos – išties puikios.

Net ir atmetus šiltesnį klimatą ir galbūt nė kiek ne didesnes atostogų kainas, Kanarų salos turėtų pavilioti ir vien savo egzotiškumu. Ugnikalniai, nors ir seniausiai užgesę, savo krateriais ir senais lavos laukais sužavi daugelį turistų. Taip pat čia įprasta gatvėse matyti palmes, mandarinmedžius. Salų pakrantės gana įvairios, pradedant ilgais smėlėtais paplūdimiais, prie kokių mes esame pripratę Lietuvoje, baigiant stačiomis aukštomis uolomis, kur net pasižiūrėti baisu į apačioje lūžtančias ir uolas skalaujančias bangas. Baisu, bet įspūdinga.