Kelionės

Na kas gi gražaus tame Timanfaya Lanzarotėje?

Dažniausiai kiekviena kelionių kryptis, miestas, regionas ar kurortas turi savo žymiausią lankytiną vietą. Kartais jų būna kelios, bet vis tik dažniausiai kas nors vienas būna tas tikrai vienintelis. Kaip Big Beno bokštas Londone, Eifelio bokštas Paryžiuje, Trakų pilis Lietuvoje ir panašiai. Taip ir Lanzarotė turi savo objektą. Jis nėra mažas, nėra lengvai apžiūrimas, bet jį nori pamatyti visi salą lankantys turistai. Taigi taip, tai yra Timanfaya national park.

Šiaip iš tiestai skamba gan paradoksaliai. Nes Lanzarote island yra tas kurortas, į kurį dažniausiai vykstama tiesiog ramiai ilsėtis. Nueiti į paplūdimy ir gulėti. Miegoti. Skaityti knygą. Voliotis smėlyje ir tikrai nieko nieko neveikti. Bet net ir didžiausiems tinginiams tai atsibosta. Tuomet jie ima ieškoti pramogų. Dažniausiai pradžiai tai būna restoranai ir kavinės. Tingėjimas kiek kita forma – jau sėdint prie staliuko, kažką valgant, kalbantis, o gal klausantis gyvos muzikos. Bet ir tai per porą dienų gali pabosti. Tuomet lieka dar vienas žingsnis.

timanfaya national park

Tas žingsnis – tai pasivaikščiojimai. Nebūtinai tai iš karto būna lanzarote timanfaya national park. Oi ne, toli gražu. Dažniau tai tiesiog ėjimas kurorto gatvėmis, promenadomis. Pasivaikščiojimai paplūdimiu. Ir panašiai. Žodžiu, kas nors aplink viešbutį, pernelyg niekur nenutolstant, nepavargstant, ramiai sukant ratus netoli savo tikrosios poilsio zonos.

Aišku, galų gale pabosta ir tai. Na ir tuomet prasideda ieškojimas tikrų nuotykių. Montana Roja volcano walk – vienas tokių. Kiek trumpesnis, paprastesnis, esantis kurorto nei mūsų čia maždaug aptariamas Timanfaya. Bet galų gale vis tik reikia pereiti ir prie pačio Timanfaya national park in Lanzarote.

Taip, galų gale salos svečiai, net ir tie didžiausi tinginiai, išsiruošia pamatyti šio parko. Jis tikrai įdomus. Tai senas ugnikalnis ir jo prieigos. Didžiuliai lavos laukai. Vietomis sudulėję, jau pradedantys apaugti žolėmis, krūmais ir medžiais. Vietomis dar tik plika uoliena po kojomis, kaip dykumoje. Arba kaip Marse – kaip jau kas labiau įpratęs. Bet kokiu atveju, egzotikos Timanfaya parke tikrai netrūksta – https://lanzarote-holidays.eu/timanfaya-national-park/. Šioje nuorodoje tuo įsitikinti galite patys.

Bet jei jau taip labai įspėjom, kad parko tinginiai kurį laiką ilgokai vengia, ar nebus jis labai sunkiai prieinamas? Nu ne. Viskas gerai. Timanfaya yra puikiai turistams pritaikytas parkas. Tiek, kad jis yra didelis. Jūs galite net privažiuoti prie jo ir sakyti, kad parką matėte. Kita vertus, galite skirtis porą dienų vaikščiojimui po visus parko kampelius ir dar galvoti, kad vis tik visko pažinti nespėjote. Norint nors kažkiek su parku susipažinti, rekomenduojame išeiti pasivaikščioti nors į trumpiausius maršrutus pėsčiomis. Bus tikrai egzotiška ir faina.