Kelionės

Kelionės po Lietuvą. Vietos, kurias galbūt praleidote

Štai keli miestai kuriuos greičiausiai praleidote:

Šiauliai

Ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas yra Šiauliai – miestas, kuris dažnai lieka nepastebėtas, kai žmonės planuoja savo nuotykius Lietuvoje. Miestas buvo įkurtas XIII a. ir tapo svarbiu kultūros ir švietimo centru. Tačiau XX a. pradžioje pasaulyje prasidėjus karui, Šiauliai smarkiai nukentėjo.  Per Pirmąjį pasaulinį karą buvo sugriauta 85 proc. miesto ir, nors po karo jis sparčiai kėlėsi iš pelenų, prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, miestas vėl pateko į netvarką, kuri pridarė dar didesnių baisumų. Kadangi po karo miestą iš esmės atstatė sovietai, mieste gausu nuostabių modernizmo architektūros pavyzdžių. Vaikščiodami po miestą galite pasigrožėti vienu iš daugelio miesto parkų ir plačių bulvarų, puikiai tinkančių poilsiui.

Anykščiai

Miestas gausus žalumos, tai ramybės oazė visiems gamtos mylėtojams. Netoli miesto esantis Anykščių regioninis parkas yra tikras gamtos draustinis. Miške gausu daugiau kaip trisdešimties rūšių medžių, o per šį parką tekanti Šventoji siūlo lankytojams daugybę pramogų.

Druskininkai

Pietiniame Lietuvos pasienyje su Baltarusija įsikūręs atvėsęs Druskininkų miestas. Apsupti nuostabių beržynų ir pelkių, Druskininkai garsėja gydomosiomis spa. XX a. pradžioje miestelyje veikė populiari spa, kuri buvo laikoma viena geriausių regione ir traukė lankytojus net iš Maskvos. Sovietams perėmus miesto kontrolę, sanatorijos buvo sparčiai statomos ir Druskininkai tapo vienu garsiausių Sovietų Sąjungos kurortų, kuriame kasmet apsilankydavo beveik pusė milijono žmonių.

Kernavė

Kernavė, liaudyje vadinama Lietuvos Troja, buvo jos viduramžių sostinė. Joje yra viena svarbiausių Lietuvos senovės gyvenviečių. Priešais vingiuojančią Neries upę esantis Kernavės kultūrinis rezervatas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia yra keturi senieji piliakalniai ir viduramžių miesto liekanos, muziejus su gausybe eksponatų. Rekonstruotas kaimas su mediniais nameliais – puikus būdas keliauti laiku į praeitį. Čia taip pat rengiamos ekskursijos su gidu. Vasarą Kernavė atgyja šventėmis ir folkloro festivaliais. O vakarais čia galite rasti nuostabių apartamentų, kuriuose vakarais galėsite pažaisti internetinių pramoginių žaidimų.

Kėdainiai

Kėdainiai – vienas seniausių ir vienas gražiausių Lietuvos miestų. Restauruotas istorinis miesto centras nepaprastai vaizdingas, jame gausu gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo architektūros. XV a. miestas tapo svarbiu prekybos centru, o XVII a. – religiniu centru. Tuo metu Kėdainiuose gyveno vokiečiai, žydai, škotai ir lenkai. Regioniniame muziejuje galima susipažinti su miesto istorija. Pasivaikščiokite po senamiestį ir pasigrožėkite spalvingais pastatais, aplankykite įvairias miesto bažnyčias.

Neringa

Neringos savivaldybė yra nedidelė kaimų grupė Lietuvos vakaruose, į pietus nuo Klaipėdos. Kurortiniai miesteliai yra populiari vietinių ir Rusijos turistų, norinčių praleisti laiką paplūdimyje, kelionių kryptis. Žydras vanduo ir balto smėlio paplūdimiai – puikus fonas vasaros atostogoms. Aktyvesniems lankytojams siūloma daugybė galimybių leistis į žygius pėsčiomis po neliestas kopas. Trijuose Neringos kaimuose stovi tradiciniai žvejų namai, kurių puošyboje ir architektūroje gausu pagoniškų elementų. Kultūros ir gamtos derinys daro Neringą viena gražiausių Lietuvos vietų.

Šilutė

Šilutė – puiki vieta istorikams, žygių pėsčiomis ir kitų lauko pramogų mėgėjams. Norėdami pasisemti istorinių žinių, Šilutės muziejuje galite apžiūrėti gausią žvejybos, kulinarijos ir kitų istorinių bei kultūrinių eksponatų kolekciją.

https://fanuarena.lt/sport