Keliones
Kelionės

Leidžiantis į keliones po pasaulį: keliautojų klaidos ir patarimai, kaip jų išvengti

Kiekvienas ilgametę patirtį turintis keliautojas savo kelionių metu yra padaręs begalę klaidų – nuo būvimo pernelyg patikliais ir apgautais, iki daugybės daiktų pametimo, pasimetimo nepažįstamose vietovėse, susirgimo dėl pamirštų skiepų ar netgi sulaikymo vietos pareigūnų dėl vietinių įstatymų nepaisymo. Todėl žvelgdami į patyrusių keliautojų įspūdingo grožio nuotraukas, kurias jie publikuoja iš savo kelionių po visą pasaulį, nemanykite, kad jiems niekuomet nebuvo tekę patirtį sunkumų keliaujant. Visa tai yra sunkiai išvengiama, tačiau norint, kad netektų kartoti tokių pačių klaidų, kurios jau buvo padarytos, galite iš jų pasimokyti.

Pasimokykime iš kitų keliautojų padarytų klaidų

  1. Niekuomet nieko nelaikykite savo galinėse kišenėse. Daugybė keliautojų daro didžiulę klaidą pernelyg atsipalaiduodami ir kelionės metu elgdamiesi taip pat, kaip elgiasi ir savo kasdieniame gyvenime. Tačiau nepamirškite, kad turistai yra vienas iš pagrindinių vagių taikinių. Todėl jei daiktus laikysite savo galinėse kišenėse, prašyte prašysitės būti apvogti.
  2. Svarbiausius daiktus laikykite priekinėse kišenėse. Jei keliaudami jūs su savimi visuomet turite pasą, banko korteles, raktus, grynuosius pinigus ir kitus jums svarbius smulkesnius daiktus, juos turėtumėte laikyti priekinėse kišenėse. Žinoma, visus daiktus sutalpinti į savo kelnių kišenes (ypač, jei jos yra laisvos) tikrai nereikėtų – priešingu atveju tai taip pat būtų nesaugus sprendimas. Optimaliausia, jei jūs turėtumėte nedidelę tašę ar rankinę, kurią galėtumėte laikyti priekyje, tokiu būdu visuomet ją matydami ir tinkamai apsaugodami.
  3. McDonald‘s“ ir „Starbucks“ visuomet siūlo Wi-Fi. Jei kelionės metu jums reikia patikrinti el. paštą, atsakyti į keletą laiškų, patikrinti informaciją internete ar rasti kelionės kryptį, „McDonald‘s“ ar „Starbucks“ rasite bene kiekviename mieste – nepaisant to, kokį pasaulio kampelį jūs aplankytumėte. Šiose vietose visuomet yra siūlomas nemokamas bevielis interneto ryšys, todėl internetu galėsite pasinaudoti be jokių papildomų išlaidų.
  4. Pažymėkite savo lagaminą, kad jis lengvai išsiskirtų iš kitų. Jūs tikrai nenorite savo kelionės metu paimti ne savo lagaminą ar suprasti, kad savo lagamino jūs nebesulauksite, nes kažkas jį jau paėmė. Norint nuo viso to apsisaugoti, turėtumėte pasistengti savo lagaminą paversti išskirtiniu – užklijuokite ant jo ryškių ir didelių lipdukų, ant vienos ar kitos pusės užklijuokite ryškią plačią lipnią juostą ar užriškite ant rankenos gerai matomą didelį kaspiną. Tai padės jūsų lagaminui išsiskirti iš gausybės kitų keleivių lagaminų.
  5. Su savimi turėkite neperšlampamų maišų. Neperšlampami maišai yra puikus sprendimas siekiant išsaugoti savo vertingiausius daiktus – elektroniką, dokumentus ir kitas svarbias vertybes, be kurių jūsų kelionė taptų gerokai sudėtingesnė. Tai ypač pravartu keliaujant vandeniu, pvz., plaukiant plaustu, kanoja ar kt. Be to, jie puikiai tinka ir kelionei į paplūdimį, apsaugant jūsų daiktus tiek nuo drėgmės, tiek ir nuo smėlio.
  6. Skeptiškai vertinkite „TripAdvisor“ atsiliepimus. Į „TripAdvisor“ atsiliepimus turėtumėte žvelgti labai skeptiškai – ypač, jei penkios žvaigždutės yra paliktos žmogaus, kuris yra paskelbęs tik vieną atsiliepimą. Pastaruoju atveju labai tikėtina, kad toks atsiliepimas bus netikras. Vertindami „TripAdvisor“ atsiliepimus, būtinai atsižvelkite į tai, kas juos parašo.
  7. Susipažinkite su vietine kultūra ir įstatymais. Prieš išvykstant į kelionę, turėtumėte atlikti informacijos paiešką ir pasidomėti vietine kultūra bei pasirinktos šalies įstatymais, išvengdami nemalonumų, kurie galėtų kilti, jei visai to nenorėdami atsitiktinai padarysite brangiai kainuojančią klaidą.
  8. Nebijokite pasitikėti žmonėmis. Nors kai kurie žmonės gali norėti pasinaudoti jumis, vis dėlto kelionių metu didžioji dalis sutiktų žmonių būna nuoširdūs, geri ir norintys padėti. Niekuomet neleiskite neigiamai patirčiai paveikti jūsų pasitikėjimo aplinkiniais – nebent jūs sutinkate žmogų, kuris be jokios priežasties akimirksniu nori tapti jūsų geriausiu draugu.

Daugiau apie keliones rasite https://bc.lt/keliones/