Kipras
Kelionės

Apie kelionę Kipre

KiprasKipras yra rytinėje Viduržemio jūros dalyje, piečiau nuo Turkijos. Salos pietvakarinę dalį valdo Kipro valstybė, tuo tarpu šiaurinė dalis jau kelis dešimtmečius yra okupuota turkų. Vidiniai nesutarimai nekelia daug nepatogumų turistams – praėjus greitas muitinės bei pasienio procedūras, galima keliauti po visą salą. Vis tik daugeliu atveju turistai lankosi kiprietiškoje salos dalyje, dažnai netgi apsiriboja Pafosu bei artimiausiomis jo apylinkėmis.

Į tarptautinį Pafoso oro uosta leidžiasi pigių avialinijų lėktuvai ir iš Lietuvos. Nieko keisto, kad šis mieste dažnai galima išgirsti kalbant lietuviškai. Tiesiog turistų. Skrydžiai į Pafosą išties pigūs. Bilietai žiemos sezonu kainuoja apie 40-100 eurų į abi puses, vasarą gali skirtis ir dvigubai. Vis tik aviakompanijos kainų politika ne tokia paprasta. Visų metų laikotarpyje galima atrasti ir pigesnių skrydžių, ir brangesnių. Paprastai bilietai brangesni savaitgalio skrydžiams, tuo tarpu jei jūsų atostogos prasideda ir baigiasi savaitės viduryje, galite tikėtis pigesnės kelionės. Oro uostas yra gana netoli nuo Pafoso centro, vos už pusantros ar dviejų valandų kelio pėsčiomis, tad visai verta pagalvoti ir apie atėjimą į savo viešbutį, pakeliui pradedant pažintį su nauja šalimi.

Nemaža dalis turistų, atskridę į Kiprą tradicinei atostogų savaitei, vien Pafosu ir apsiriboja. Na taip, išvažiuoja į porą ekskursijų miesto pašonėje, pavyzdžiui aplankant mozaikų parką ar garsiuosius karalių kapus. Tačiau daugelis dienų prabėga vaikštant Pafoso gatvėmis, pajūriu, o gal tiesiog ilsintis paplūdimyje ar ant viešbučio baseino krašto. Tai visai geras pasirinkimas lankantis Kipre. Tačiau nereiktų pamiršti, kad Kipre yra ir daugiau kurortinių miestelių, tokių kaip Larnaka ar Aja Napa. Jie mažesni, kažkuo žavesni, daugiau autentiški. Išsidėstę įvairiose Kipro salos vietose, šalia jūros. Pakeliauti po sala, aplankant ir minėtus kurortus, geriausia išsinuomojus automobilį. Tai Kipre tikrai nėra brangu. Degalai taip pat įkandami. Tik viena smulkmena – eismas Kipre vyksta kairiąja kelio puse, tad teks šiek tiek įprasti.

Po Kiprą galima pakeliauti ir vietiniais autobusais. Jie kursuoja tiek tarp didesnių, tiek ir tarp mažesnių salos miestų. Nusipirkus bilietą pavyzdžiui iš Pafoso į Kipro sostinę, per kelių valandų kelionę galima pasigrožėti ir dirbamais laukais, ir bananų plantacijomis, ir netgi kalnais. Kipro sala – gana patogi keliauti viešuoju transportu. Tik tiek, kad teks prisirišti prie didesnių miestų, kur eismas dažnesnis. Nereikia pamiršti, kad Kipras – sala, įsikūrusi Viduržemio jūroje. Nieko keisto, kad čia kiekvienas didesnis pajūrio miestas turi uostą, iš kurio kursuoja įvairūs keltai į kitus miestus, net į kitas salas. Taigi būnant Kipre galima pakeliauti jūra, tiek palei salos pakrante, tiek ir kur nors toliau. Svarbiausia neriboti savo fantazijos, neapsiriboti vien viešbučio kiemu ar užsakytomis ekskursijomis, ir Kipro sala taps išties turiningų atostogų vieta.