Gražios krūtinės, pečių priežiūros priemonės yra nelabai šiurkštus šepetukas, pirštinė arba net pasukinės drobės gabalas, šiltas vanduo ir muilas. Pirmiausia plaunamos rankos, po to pečiai, kaklas ir kt.Normali oda plaunama minkštu muilu. Sausa oda keletą minučių prieš prausimąsi patepama alyvų aliejumi arba kita riebia valomąja priemone. Po 3—5 minučių prausiamasi riebiu muilu ir actu arba citrinų sultimis parūgštintu vandeniu (1 valgomasis šaukštas 2 1 vandens).
Moterims, linkusioms į seborėją ir spuogus, kurių paprastai būna vidurinėje nugaros ir krūtinės dalyje, nusiprausus šiltu vandeniu su dezinfekuojančiu muilu, reikia dar nuplauti kūną vandeniu su druska (1 valgomasis šaukštas 1 1 vandens).
Kai yra pūlinių ar bėrimų, nepatariama naudoti šepetėlio. Tada nusiprausus kūną reikia nuplauti vandeniu su geriamąja soda (1 valgomasis šaukštas 1 1 vandens), o po to šašus pavalyti spiritiniu salicilo rūgšties tirpalu ir patepti Lasaro pasta, sausinamuoju kremu arba kremu nuo spuogų. Taip pat naudinga maudytis labai silpname kalio permanganato tirpale.
Vadinamąją rankų ir pečių „žąsies odą“ galima pašalinti reguliariai po maudymosi trinant kūną smulkia druska. Daroma taip: ant maudymosi pirštinės arba ant drobės gabalo užberiama truputis druskos, ji vos vos sudrėkinama ir oda trinama kol paraus. Po šios procedūros reikia nusimaudyti ir nusišluostyti rankšluosčiu, plonai patepti kūną riebiu kremu arba alyvų aliejumi su vitaminais A ir D2.
Kad pečių ir rankų oda būtų stangresnė, labai naudinga nusi-maudžius apsitrinti pirštine, suvilgyta tualetiniu actu arba tokiu skysčiu: 1 1 vandens, 1 valgomasis šaukštas druskos, 1 valgomasis šaukštas degtinės, 1 valgomasis šaukštas acto.Graži kaklo, pečių ir rankų linija priklauso ir nuo taisyklingos laikysenos, tinkamų gimnastikos pratimų.
Ant sprando dažnai kaupiasi riebalai ir liesoms moterims. Apsaugoti nuo to gali kasdienis savimasažas po prausimosi. Kaklas patepamas trupučiu kremo arba alyvų aliejaus ir kaklo raumenys maigomi abiejų rankų pirštais nuo kaklo pečių link. Po masažo kaklas ir pečiai patrinami rankšluosčiu arba drobės gabalu, suvilgytu šaltu parūgštintu vandeniu (1 valgomasis šaukštas acto 1 1 vandens).
Kai ant sprando yra susikaupę daug riebalų, galima daryti tokius pratimus:
- Sėdint ant kėdės, abiem rankomis suimtu kočėlu „kočioti“ sprandą 2—3 minutes.
- Atsistoti tiesiai, kuo smarkiau atlošti galvą nekeičiant viršutinės kūno dalies padėties. Grįžti į pradinę padėtį. Pratimą kartoti 8 kartus.“
Štai keletas pratimų gražiai pečių linijai išsaugoti. Jie ypač naudingi dirbančiosioms pasilenkus.
- Atsistoti tiesiai, kojas suglausti, rankas nuleisti žemyn. Ištiestas rankas pakelti iki pečių ir stipriai moti atgal. Tai kartoti 3 kartus. Rankas nuleisti. Grįžti jį pradinę padėti. Pratimą kartoti 5 kartus.
- Atsistoti tiesiai, kojas pražergti sulig pečiais. Keliant rankas aukštyn, atsilošti. Tai kartoti 3 kartus, vis smarkiau atsilošiant. Nuleisti rankas, grįžti į pradinę padėtį. Pratimą kartoti 5 kartus.
- p r a t i m a s. Sį pratimą ypač
patariama daryti susikūprinusioms moterims. Atsistoti tiesiai, kojas suglausti. Kairės rankos plaštakos nugarinį (išorinį) paviršių dėti ant menties, o dešinės — tiesti už galvos. Reikia pasistengti abiejų rankų pirštus sukabinti. Pečius atlošti ir giliai įkvėpti nepaleidžiant rankų. Nekvėpuoti. Paskui iškvėpti. Iškvepiant atpalaiduoti raumenis ir nuleisti rankas. Kartoti tą patį, tik dešinė ranka turi būti už nugaros, kairė — už kaklo. Pratimą kartoti 5 kartus.
Naudinga reguliariai daryti ir šiuos pratimus.