Finansai

Paskolos ir kreditai: kam jie naudingi?

paskolos ir kreditaiKiekvienam patekus į sudėtingą finansinę padėtį tenka iš jos suktis kaip tik įmanoma greičiau, jog būtų išvengta dar skaudesnių pasekmių. Įvairios paskolos ir kreditai yra bene geriausia išeitis, nes šiuo metu skolinimosi galimybės leidžia vartotojams lengviau spręsti buitines problemas, kurios yra susijusios su finansų trūkumu. Pastebima, jog skolinantis yra sprendžiama nemažai problemų, kurioms toks sprendimas neretai būna ir vienintelis. Pinigų skolinimasis yra aktyvus procesas ne tik tarp fizinių asmenų, bet ir tarp bankų.

Svarbu yra tai, jog paskolos yra teikiamos ir bankams, todėl išskirti vien eilinius piliečius nereikėtų, nes ne tik jie naudojasi tokiomis paskolomis. Kiekvienas bankas nevengia skolinti pinigų konkurentams, todėl dažnai galime matyti tarpbankinių palūkanų normų kitimą (Vilibor kainų indeksą) kiekviename komerciniame banke Lietuvoje. Šis rodiklis turėtų būti aktualus stebintiems mūsų šalies ekonomiką.

Verta pabrėžti, jog problemų sprendimui neretai yra naudojami ir paprasti vartojimo kreditai. Čia dažniausiai skolinasi fiziniai asmenys. Šios paskolos ėmimas nereiškia, jog ja yra stengiamasi padengti kitus įsiskolinimus. Trumpai tariant, šių paskolų paskirtis yra tiesiog patenkinti vartotojų poreikius t.y. žmonės skolinasi su siekiu įsigyti kažkokį pirkinį ar paslaugą, kuri kainuoja nemažai. Įprasta, jog tokius kreditus asmenys ima net ir automobiliui įsigyti, nes ne visada yra galimybė jį pirkti lizingo būdu.

Išskiriant paskolas ir kitus kreditus, reikėtų pastebėti, jog jos yra imamos ne tik sunkiai galą su galu besuduriančių žmonių. Vartojimo kreditai yra paplitę net ir verslininkų tarpe. Žinoma, jiems yra taikomos ir kiek kitokios sąlygos, o jos dažniausiai priklauso nuo gaunamų pajamų bei turimo turto. Tad teigti, jog skolinasi tik nemokų asmenys – nekorektiška, nes didžioji dalis besiskolinančiųjų, paskolas grąžina laiku ir nustatytomis sąlygomis.

Šiuo metu pasiskolinti galima įvairiais būdais, tačiau reikėtų pastebėti, jog skolinimasis iš skirtingų paskolų teikėjų dažniausiai pasižymi skirtingais paskolos suteikimo būdais. Pavyzdžiui, greitą kreditą galite gauti internetu, tačiau čia suma yra ribojama atsižvelgiant į kliento padėtį, o skolinantis iš banko, jūs galite būti tikri, jog galbūt siūloma suma bus didesnė, o grąžinimo terminas ilgesnis, tačiau yra vienintelis minusas – komerciniai bankai nenoriai skolina internetu, todėl dažniausiai tenka atvykti į artimiausią jų skyrių ir užpildyti paraiškos prašymą.

Kalbant apie paskolas ir kreditus, svarbu yra pabrėžti, jog jie nėra imami tik nemokių žmonių, nes paprasčiausiai, tai yra vienintelis būdas patenkinti savo poreikius ar spręsti problemas, jeigu turimas biudžetas varžo jūsų galimybes.