Laisvalaikis,  Šventės

Metų pabaigai: rinkimai, prisiminimai ir apdovanojimai

Metų pabaiga ir Naujų metų pradžia visais laikais turėjo simbolinę reikšmę ir tradicijas. apdovanojimai-Paskutinėmis metų dienomis stengiamasi užbaigti visus likusius darbus, atiduoti skolas, prisiminti visas geras naujienas bei atleisti skriaudikams. Kitaip tariant, padėti tašką senųjų metų knygoje ir atversti naują, švarų lapą naujiems metams. Į Naujuosius metus negalima persinešti nuoskaudų, pykčio, paniekos bei kitų neigiamų emocijų, jie turi būti sutikti su džiaugsmu ir viltimi, jog kiti metai bus geresni. Visgi negalima nuvertinti ir praėjusių, todėl paskutinės dienos skirtos prisiminimams bei paminėjimams.

Pastaruoju metu spaudoje, televizijoje sudaromi metų topai, teikiami sportiniai apdovanojimai, sudaromi geriausiųapdovanojimu_statulele_3_1 metų sportininkų, dainininkų, labiausiai pasižymėjusių(ar nusikalbėjusių) politikų topai, nepamirštama pasijuokti ir iš kuriozų, nesusipratimų, prisimenamos metų senumo pranašystės ir žvelgiama ar jos bent kiek išsipildė, tikrinami pažadai ir jų vykdymas. Metai yra pakankamas laiko tarpas vertinti veiksmus ir įvykius, todėl to ir nevengiama daryti.

Tačiau skaityti spaudoje apie svetimus žmones, kad ir kokie jie atrodytų žymūs, artimi ir gerai pažįstami iš TV ekranų, yra įdomu, tačiau tai ne draugai, kolegos ar namiškiai, kuriuos matome kasdien. Kodėl paskutinių dienų nepraleisti būtent kaip įžymybėms – būti apkalbėtiems ir apkalbėti kitus (tik gerąją prasme)? Naujųjų metų vakarėliui paruoškite topus, balsuokite ir nuspręskite, pavyzdžiui, kas pasakė įspūdingiausią (kvailiausią, juokingiausią, protingiausią) frazę per šeimos šventes, kurią visus metus visi cituoja. apdovanojimu_taure_5_1O gal pamaloninkite šventėms maistą ruošiančias šeimininkes ir išrinkite top 10 skaniausių šeimos švenčių patiekalų (garantuotai dalis jau bus tradiciniai, o gal atrasite, jog kažkokia naujovė visiems itin patiko). Nepamirškite sportininkų, kurie ir už šeimos rato ribų užsiima tam tikra sporto šaka ir įkvepia visus aplinkinius. Sportiniai apdovanojimai gali būti teikiami ir namuose – už įkvėpimą, už ryžtą, už kantrybę ir už sutaupytus pinigus (juk sportuojantis rečiau serga, o tai reiškia, mažiau išlaidų vaistams, o juk vaistai šiais laikais brangūs).

Naujametinis vakaras paįvairintas rinkimais, prisiminimais ir padovanojimas taps daug įdomesnis ir įsimintinas. Tereikia kiekvienam žmogui rasti po tinkamą apdovanojimą ir paminėjimą, kad niekas nebūtų nuskriaustas ir Naujuosius sutiktų su džiaugsmu.