Statyba

Mediniai ar metaliniai kiemo vartai?

Kiemo VartaiJei turite kiemą ir jums yra svarbus jūsų bei su jumis kartu gyvenančių asmenų saugumas bei ramybė, turite pasirūpinti ne tik tvora, bet ir kiemo vartais. Būtent kiemo vartai užtikrins visapusišką saugumą. Tačiau kuomet yra reikalingi kiemo vartai, susiduriama su viena problema, dažnai nežinoma, kokius vartus pasirinkti. Mūsų šalyje populiariausi yra mediniai bei metaliniai kiemo vartai. Yra keletas svarbių dalykų, kuriuos yra būtina žinoti tik apie vienus, tiek apie kitus vartus. Kokie tie dalykai? Apie juos ir pakalbėsime plačiau.

Mediniai kiemo vartai

Kalbant apie medinius kiemo vartus, svarbu pabrėžti, jog šie kiemo vartai puikiai tiks tiems, kurie mėgsta bei vertina natūralias medžiagas. Vis dėlto, kad ir kaip puikiai beatrodytų mediena, verta pabrėžti, jog ją yra verta padengti tam tikromis medžiagomis, priešingu atveju, mediniai kiemo vartai tarnaus labai neilgai (dėl drėgmės bei šalčio jie greitai praras pirminę išvaizdą, pradės pūti).

Na, o kalbant apie tai, kokiomis medžiagomis turėtų būti padengiami kiemo vartai, siekiant ilgesnio tarnavimo, reikia pabrėžti, jog geriausias pasirinkimas yra lakas arba dažai. Tiesa, laką reikėtų rinktis tuo atveju, jei norite kiemo vatams suteikti blizgesio, tuo tarpu dažai turėtų būti pasirenkami tuomet, jei norite spalvotos tvoros.

Metaliniai kiemo vartai

Na, o kokiomis ypatybėmis pasižymi metaliniai kiemo vartai? Visų pirma, reikia pasakyti, jog metaliniai kiemo vartai tarnauja ilgiau nei iš medžio pagaminti kiemo vartai, taigi tai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie siekia ilgaamžiškumo. Tačiau ne ką mažiau svarbūs ir estetiniai pranašumai: metaliniai kiemo vartai atrodo kur kas gražiau, prabangiau bei elegantiškiau nei mediniai kiemo vartai. Vis dėlto, palyginti su mediniai kiemo vartais, iš metalo pagaminti kiemo vartai yra brangesni, tačiau kainų skirtumą atperka metalinių vartų ypatybės – estetika bei ilgaamžiškumas.

Na, o baigiant šią temą, riekia pabrėžti, jog tiek mediniai, tiek metaliniai kiemo vartai turi privalumų bei trūkumų, tad prieš pasirinkdami, kurios rūšies vartai turi saugoti jums priklausantį kiemą, nepamirškite į juos atsižvelgti.