Laisvalaikis

Veterinarijos klinikose privaloma lankytis reguliariai

Mūsų keturkojai draugai, kaip ir mes, pavargsta, negaluoja, serga, nori poilsio bei grožio procedūrų. Šunys yra ištikimi draugai, kartu leidžiantys laiką ir palaikantys savo šeimininkus. Todėl jie labiau pastebimi ir kaip teigia veterinarijos klinika atstovai, dažniausi klinikų svečiai. Tačiau tai nereiškia, jog jie didžiausi ligoniai, tiesiog labiau įprasta matyti šunis pas veterinarus.

veterinarijos klinika vilniusNaminiai gyvūnai serga įvairiomis įgimtomis ir užkrečiamomis ligomis. Kartais netgi tokiomis pat kaip ir žmonės, tad rizika užkrėsti šunį ar užsikrėsti nuo šuns yra didelė. Žmonių ir gyvūnų bendros ligos dažniausiai būna toksoplazmozė, grybelis, auksinio stafilokoko infekcija, leptospirozė. Jautriausi ligoms yra maži vaikai ir nėščiosios, tad šunis reikia tikrinti profilaktiškai, o pastebėjus sveikatos sutrikimus, iškart kreiptis į veterinarą.

Naminis gyvūnas nėra žaislas, laisvalaikio draugas ar parama senatvėje. Tai gyvas padarėlis, kuriam reikalinga priežiūra, rūpinimasis ir sveikatinimo procedūros. Tad įsigijus naminuką, įsipareigojama rūpintis jo sveikata ir gerove. Vienas iš būdų tai padaryti – užtikrinti visavertę gyvūno mitybą. Jaunam, augančiam šuniukui, kaip ir vaikui, reikalingi mineralai ir vitaminai jauno organizmo vystymuisi. Be to, reiktų atsižvelgti ir į tai, kad gyvūnai gali sirgti įgimtomis ligomis, ar priklausomai nuo veislės turėti silpnas vietas, apie kurias galima sužinoti pas specialistą, kuris rekomenduos mitybą bei paaiškins mitybos principus – ko gyvūnui vengti, kuo galima dažniau pasilepinti.

Kartais sunku suprasti, jog gyvūnas negaluoja – jis tiesiog kiek labiau skiria laiko miegui, nustoja gainioti kaimyno kates, tačiau jei pusdienį šeimininkų nėra namuose, suprasti gali būti sunku. Todėl rekomenduojamas reguliarus veterinarijos klinika Vilniuje aplankymas. Veterinarui, nuolat stebinčiam gyvūną lengviau pastebėti pokyčius, nukrypimus nuo normalios sveikatos būklės ir greičiau imtis priemonių gydymui. Kartais greitai aptikti negalavimai leidžia išvengti brangaus ir skausmingo gydymo, užtenka tiesiog pavartoti vitaminų.

Taigi, apibendrintai, galima teigti, jog reguliarus lankymasis su gyvūnų veterinarijos klinikoje užkerta kelią ligoms bei apsaugo patį gyvūną ir jo šeimininkus. Geriau pasirūpinti sveikata iš anksto, nei gydytis pavėlavus.