Įvairūs

„Maxima“ į darbuotojų ir klientų saugumą investavo per 4 mln. eurų

Apsauginės veido kaukės ir skydeliai, vienkartinės pirštinės, pertvaros, įvairios dezinfekavimo priemonės, pirkėjų srautų reguliavimas, apmokami COVID-19 tyrimai, darbuotojų draudimas – šioms ir kitoms koronaviruso prevencijos priemonėms lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ nuo pandemijos pradžios 2020-ųjų pavasarį jau skyrė daugiau nei 4 mln. eurų.

„COVID-19 pandemija atnešė kardinalių pokyčių į kiekvieno gyvenimą, ir nors ribojimai bei reikalavimai prekybos sektoriui nuolat keičiasi, savo darbuotojų ir klientų saugumui „Maxima“ visada skiria didžiausią prioritetą. Nuo pat pandemijos pradžios kiekvieną mėnesį papildomai skiriame apie 300 tūkst. eurų, kad būtų užtikrintas saugus apsipirkimas klientams ir saugi darbo aplinka mūsų darbuotojams, kurie kasdien susiduria su realia COVID-19 viruso grėsme“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Sugriežtinta higienos kontrolė

Nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios „Maximos“ darbuotojai yra aprūpinti visomis apsaugos priemonėmis: veido kaukėmis, vienkartinėmis pirštinėmis, rankų dezinfekantais. Taip pat pritaikyti kompleksiniai COVID-19 prevencijos sprendimai, kurie padeda užkirsti kelią koronaviruso plitimui. Pavyzdžiui, visose „Maxima“ parduotuvėse dar pirmojo karantino pradžioje buvo sumontuotos organinio stiklo pertvaros, skiriančios darbuotojus nuo pirkėjų, sužymėti saugūs atstumai prie kasų ir vitrinų, pastatytos rankų dezinfekavimo stotelės pirkėjams.

„Žmones apsipirkimo metu skatiname naudoti nemokamai vienkartines pirštines bei dezinfekuoti rankas. Taip pat norime priminti, kad vienkartines veido apsaugos kaukes yra būtina reguliariai keisti. Apsiperkantiems „Maxima“ parduotuvėse yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę“, – teigia J.Bivainytė.

Tiek pernai pavasarinio karantino metu, tiek rudenį Lietuvoje prasidėjus antrajai koronaviruso bangai, „Maximos“ parduotuvėse įvesti itin sugriežtinti higienos reikalavimai. Po kiekvieno panaudojimo dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai, reguliariai dezinfekuojami ir kiti paviršiai: kasų juostos, prekių susidėjimo zonos, svarstyklės, kortelių skaitytuvai ir pan. Taip pat dezinfekuojami įvairūs paviršiai ir tarnybinėse patalpose. Parduotuvės yra reguliariai valomos šlapiuoju būdu, o jų vėdinimo sistemose padidinta šviežio oro cirkuliacija.

Pirkėjų srautų reguliavimui – 0,7 mln. eurų

Šiuo metu į „Maxima“ parduotuves įeinančių pirkėjų srautai yra stebimi ir reguliuojami, laikantis Vyriausybės reikalavimo, kad vienam pirkėjui užtikrinta būtų ne mažiau 15 kv. m ploto. Srautus stebi ir juos reguliuoja apsaugos darbuotojai.  

Skaičiuojama, kad pirkėjų srautų valdymo ir apsaugos stiprinimo sąnaudos papildomai pernai išaugo apie 700 tūkst. eurų.

Taip pat papildomai srautų stebėjimui „Maxima“ parduotuvėse yra taikomas pirkinių krepšelių ir vežimėlių principas – jų yra tiek, kiek vienu metu parduotuvėje gali būti žmonių.

Pasiteisinusi praktika: profilaktiniai COVID-19 tyrimai

Daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų visoje Lietuvoje turinčioje įmonėje COVID-19 situacijos valdymui paskirta atskira komanda. „Koronaviruso prevencijai užtikrinti yra paskirti atskiri kolegos, kurie kasdien dirba šiuo klausimu. Esame pasitvirtinę vidines tvarkas bei sukūrę procesą, kad prireikus operatyviai įgyvendintume koronaviruso užkardymo veiksmus.

Taip pat glaudžiai bendradarbiaujame su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC), patys surenkame ir operatyviai teikiame informaciją apie susirgusių darbuotojų galimus kontaktus bei vadovaujamės NVSC rekomendacijomis“, – pažymėjo „Maximos“ vadovė J. Bivainytė.

Pasak jos, pasiteisinęs sprendimas yra profilaktinis darbuotojų tikrinimas nuo COVID-19 infekcijos, jei pastebimi pasikartojantys susirgimai tuose pačiuose padaliniuose. „Tai yra veiksmingas būdas užkardyti COVID-19 plitimą ir išvengti koronaviruso protrūkio“, – pabrėžė J. Bivainytė. Darbuotojų tyrimus bendrovė apmoka savo lėšomis. Iš viso profilaktiniams „Maximos“ darbuotojų tyrimams pernai skirta per 33 tūkst. eurų.

Tarnybinėse patalpose laikomasi sugriežtintos higienos kontrolės, o parduotuvėje ar kitame padalinyje nustačius COVID-19 atvejį darbuotojui, atliekama pilna patalpų dezinfekcija. Griežtai valdomos ir darbuotojų pamainos, kad skirtingose pamainose dirbantys kolegos neturėtų kontaktų.

Išskirtinis dėmesys – darbuotojams

„Dabartiniu laikotarpiu esame sutelkę itin didelį dėmesį, kad stiprintume darbuotojų sveikatą ir savijautą. Taikome įvairias priemones, kurios padeda užtikrintį ramesnę, sveikesnę ir saugesnę darbo aplinką“, – pažymi „Maximos“ vadovė J. Bivainytė

Darbuotojams yra numatytos papildomos poilsio pertraukėlės, į kasdien patiekiamų šiltų pietų racioną įtraukta daugiau daržovių ir vaisių, taip pat ruošiamos sveikatingos imunitetą stiprinančios arbatos.

Visiems „Maximos“ darbuotojams kasdien po kelis kartus matuojama temperatūra, o jei jie jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, jų prašome likti namuose.

Praėjusių metų pabaigoje, kaip ir kasmet, visi „Maximos“ darbuotojai galėjo nemokamai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo. Šia galimybe pasinaudojo beveik 30 proc. darbuotojų. Apmokėti darbuotojų skiepams bendrovė skyrė per 40 tūkst. eurų.

Be to, „Maxima“ buvo viena iš pirmųjų Lietuvos įmonių, kuri dar pernai pavasarį visus savo esamus ir būsimus darbuotojus apdraudė specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos.  Šis draudimo paketas numato, kad kiekvienam, susirgusiam COVID-19 infekcija ir besigydančiam ligoninėje, bus mokami ligonpinigiai.

Taip pat visi „Maximos“ darbuotojai yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu. Jis suteikia galimybę greičiau ir paprasčiau patekti pas medikus tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose. Papildomam darbuotojų sveikatos draudimui skirta 1,5 mln. eurų.

Padidinta ir finansinė motyvacija

Per COVID-19 pandemiją pernai buvo išplėsta darbuotojų premijavimo sistema. Praėjusiais metais „Maximos“ darbuotojams išmokėtas skatinamųjų premijų fondas siekė 15 mln. eurų ir, palyginus su 2019-aisiais, buvo net 44 proc. didesnis. Be įprastų skatinamųjų priedų, pavasarį karantino laikotarpiu papildomai buvo išmokėta 1,5 mln. eurų premijų.

Iki 15 mln. eurų per praėjusius metus išaugęs skatinamųjų premijų fondas, pasak „Maximos“ vadovės ir šįmet išliks panašaus dydžio. „Skatinamosios premijos yra tik dalis mūsų darbuotojų pastangų įvertinimo. 2021-uosius jau pradėjome didindami bazinius darbuotojų atlyginimus, kuriems skirta beveik 8 mln. eurų“, – pabrėžė J. Bivainytė, „Maximos“ generalinė direktorė.

Be finansinės motyvacijos, bendrovė savo darbuotojams, kurie jaučia baimę ar įtampą, sudaro lanksčias sąlygas išeiti tiek apmokamų, tiek neapmokamų atostogų.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
„Maxima“ į darbuotojų ir klientų saugumą investavo per 4 mln. eurų