Žmogus – smalsus iš prigimties, todėl noras mokytis ir tobulėti nėra svetimas ko gero niekam. Na, o jeigu tą informaciją galima pasiekti nemokamai – tai apskritai yra nuostabu mokantis kažką naujo. Puikūs pavyzdys būtų ir SEO – sritis kuri ne tik praplečia kiekvieno verslininko akiratį, tačiau kartu padeda ir patobulinti savo internetinę svetainę.
Dažni nemokamos informacijos kanalai būna arba Wikipedia, arba Youtube kur galima rasti milijonus valandų naudingos medžiagos susijusios su praktiškai bet kuo, tarp jų ir skirtingomis SEO sritims tokiomis kaip turinio kūrimas, rinkodara, programavimas ir t.t.
Tačiau nemokami šaltiniai ne visuomet yra patvirtinti kaip tikslūs ir teisingi, o kilus neaiškumams žmogus neturi galimybės išmoktų dalykų aptarti su sritį išmanančiu specialistu. Kaip pavyzdys, kai kurios SEO optimizavimo sritys yra nuolat besikeičiančios ir informacija gali labai greitai pasenti, todėl norint geriausiai kažką išmokti būtinas eksperto žodis.
Kaip rasti geriausius SEO mokymus nuotoliniu būdu?
Kalbant apie SEO mokymus internetu – jų galima rasti tūkstančius internete. Skirtingomis kalbomis, ilgumo, kokybės, mokamų ar nemokamų. Tačiau kaip reikėtų pasirinkti geriausią variantą sau?
Pirmas dalykas į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai principas, jog kaina nėra lygi kokybei.
Kitas dalykas, nesvarbu kaip gražiai įmonė savo mokymus reprezentuoja ar reklamuoja savo internetinėje svetainėje – tai vėl gi nėra konkretus kokybės garantas.
Jeigu į SEO žiūrite pakankamai rimtai, kaip į žinias kurios padės tvarkyti su savo svetaine, o ne vien bendro išsilavinimo žinias, reikės atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių dalykų kuomet rinksitės mokymus.
Taigi, kas šitie dalykai? Juos aptarsime žemiau.
1.Tinkamas lektorius
Žmogui svarbu ne tik pati informacija, tačiau kartu ir tai kaip ji yra pateikiama. Taigi, šiuo atveju labai svarbu susirasti lektorių kurio dėstymo stilius jums bus priimtinas ir atkreipti dėmesį į tai kaip su žmonėmis jis arba ji dirba.
Jei yra galimybė, būtinai pastudijuokite tai kokią nemokamą medžiagą lektorius yra pasidalinęs ir tai, kaip noriai jis dalinasi įvairiais patarimais. Tai reiškia ne vien reklamos ar atsiliepimai, tačiau ir pats turinys.
Taigi, mokytojus labai svarbu rinktis atsakingai, atkreipiant dėmesį į tai kas mokiniams yra siūloma. Nors galbūt apie tai nesusimąstėte, reikėtų nepamiršti ir dėstytojo asmenybės bei patirties dirbant SEO srityje.
Jei įsijungus video pamoką jūs jaučiatės nejaukiai, jus erzina informacijos pateikimo stilius ar matote, jog lektorius kalba nepakankami konkrečiai, kaip jūs norėtumėte, greičiausiai jo siūlomas SEO kursas taip pat jums nepatiks.
Kuomet žiūrite nemokamus SEO šaltinius, reikėtų atkreipti dėmesį į tokius dalykus apie dėstytoją:
- Profesionalumo lygis
- Informacijos konkretumas šnekant tam tikra tema
- Gebėjimas sudominti mokinį pateikiama informacija
- Ar pamoka nebūna nereikalingai per ilgai
Ir pan.
Nors ir koks patyręs specialistas jus mokytų, ne kiekvienas iš jų natūraliai bus geras dėstytojas. Išmokti mokiniams suprantamai ir paprastai pateikti informaciją taip pat yra darbo reikalaujantis gebėjimas.
Jei matote, jog lektoriaus dėka jūs natūraliai esate susidomėję tam tikra sritimi, tai – gero mokytojo savybė. Gebėjimas save gerai pateikti Youtube kanale, reikš ko gero ir tai, jog mokymai bus taip pat aukštos kokybės.
2. Priimtiniausias mokymosi stilius
Kiekvienas žmogus turi savo mėgstamą mokymosi stilių, net jei ir pats to nežino. Kai kuriems iš mūsų užtenka paskaityti tekstą, kitiems – išklausyti audio įrašą, dar treti be galimybės matyti viską vizualiai apsieiti negalės.
Tiesa, anot mokslininkų didžioji dalis žmonių neturi tik vieno stiliaus kuris jiems yra geriausias mokantis. Tarp kitko, net apie 70 procentų žmonių būtų galima priskirti prieš mišraus mokymosi stiliaus, kur informacija yra priimama įvairiais kanalais.
Internete galima rasti net testų nustatyti savo mokymosi stiliui. Tokiu būdų, jums bus paprasčiau žinoti kaip jums geriausiai yra mokytis, kokį lektorių reikėtų pasirinkti ir lengviau pamatyti ar jo siūloma medžiaga jums yra priimtina.
3. Kitų žmonių rekomendacijos
Galiausiai į ką reikėtų kreipti dėmesį sprendžiant ar mokymai jums išties yra naudingi – tai kiti dalyvių atsiliepimai. Pastudijuokite atsiliepimus Youtube, socialiniuose tinkluose ar tiesiog internete, ypač reikėtų dėmesį atkreipti į tuos, kurie yra atsispindi nepriklausomuose šaltiniuose.
Kaip pavyzdys būtų Facebook grupės, kur žmonės savo nuomone dalijasi laisvai ir įvairiomis temomis. Jei iškart informacijos nerandate, aktualioje grupėje galite užduoti keletą klausimų apie mokymus organizuojančią įmonę ar konkretų lektorių. Čia tikrai žmonės pasidalins patarimu ar realia nuomone apie tai ką jie mano.
Dar galima pasižvalgyti apie pačią įmonę ir rekvizitai.lt puslapyje. Nors vargu ar apie mokymus čia tiksliai bus kalbama, galima susidaryti bendrą vaizdą apie įmonę. Jei dauguma atsiliepimų – neigiami, ko gero tokios firmos reikėtų vengti ir renkantis SEO pamokas. Žinoma, jei atsiliepimai – pagrinde yra teigiami, tai yra tiktai geras signalas.
Pabaigai
Svarbiausi dalykai pagal kuriuos reikėtų rinktis SEO mokymus nuotoliniu būdu yra lektorius ir jo įmonės reputacija. Niekas nenori neįdomios paskaitos ir išmestų į balą pinigų.
Jei rasite sau tinkamą variantą, tikėtina, jog greitai tapsite tikru SEO srities specialistu!