IT

Ką (ne)daryti, jog nešiojamas kompiuteris tarnautų ilgiau?

Nešiojami kompiuteriai jau senokai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Natūralu, jog dažnai naudojami, jie dažniau ir genda. Kompiuteriu remontas nėra brangus, tačiau dažnai varginantis psichologiškai – kaip gi išgyventi dieną kitą be kompiuterio? O jei dar tenka visą savaitgalį kentėti. Kad būtų mažiau streso ir nereiktų itin dažnai kreiptis į kompiuterių meistrus, pateikiame kelis praktiškus patarimus, ką gi reiktų daryti, jog nešiojamas kompiuteris tarnautų kaip įmanoma ilgiau.

Nevalgykite ir negerkite virš kompiuterio

Kompiuteris ant kelių, vienoje rankoje kavos puodelis, kitoje pyrago gabalėlis – idealus savaitgalio vakaras, kuomet oras ne per geriausias šašlykams gamtoje. Tačiau kompiuteris tuo tikrai nesidžiaugia. Krentantys trupiniai įsiterpia tarp klaviatūros mygtukų, po jais „apsigyvena“, o dėl to darosi sunku spaudyti mygtukus, galiausiai, koks klaviatūros mygtukas atsisako dirbti. O pabandyk parašyti normalų sakinį, jei neveikia mygtukas „a“. Dar blogiau, kuomet ant klaviatūros išpilama kava, arbata ar kiti skysčiai. Faktiškai akimirksniu kompiuteriui iškyla pavojus „išeiti iš rikiuotės“. Nuo drėgmės gali įvykti trumpas sujungimas, permirkusi pagrindinė plokštė nustoja veiktis, atsisako ir kietasis diskas, o tai jau gali baigtis neatstatomu duomenų netekimu. Todėl išvada – verčiau kompiuterį palikti ramybėje kuomet geriate ar valgote.

Neleiskite kompiuterio suėsti virusams

Jei prieš trenkiant kompiuterį į žemę yra pagalvojama apie tokio veiksmo pasekmės, tai apie vidinę kompiuterio sveikatą susimąstoma rečiau. Programinei įrangai labiausiai kenkia įvairūs virusai, kurie ne tik lėtina kompiuterio darbą, išnaudoja kompiuterio resursus kenksmingiems veiksmams, tačiau ir gali pavogti itin svarbią informaciją ar ištuštinti banko sąskaitą. Todėl norint apsaugoti kompiuterį reikėtų būtinai instaliuoti antivirusinę programą ir ją reguliariai atnaujinti bei žinoma, ja naudotis. Nuolatinė apsauga yra būtina vienareikšmiškai. Tuo pačiu reikėtų turėti ir papildomą programą, kuri išvalytų susikaupusius „sausainiukus“ (ang. cache), laikinus failus (ang. temporary files). Tokių programų naudojimas ir reguliarus kompiuterio nuskanavimas bei išvalymas leidžia užtikrinti spartesnį kompiuterio darbą.

Taigi, norint, kad kompiuteris tarnautų ilgiau, nereikia ypatingų pastangų ar daug pinigų – tereikia truputėli rūpesčio.