kaip rašyti cv
Verslas

Kaip rašyti cv? Glaustai bei originaliai!

kaip rašyti cvKelionę į darbo rinką dauguma jaunuolių pradeda net nesulaukę pilnametystės ar brandos atestatų įteikimo: „parduotos” vasaros prekiaujant ledais autobusų stotyje ar pajūrio dviračių nuomos punkte – kasdienybė norinčiųjų įgyti patirties bei būti finansiškai nepriklausomiems. Į darbo paiešką dažniausiai keliaujama „apsiginklavus” CV – susisteminta informacija, pristatanti būsimo darbuotojo profesines bei asmenines savybes, įgūdžius, patirtį ir panašiai. Šis dokumentas reikalingas pretenduojant tiek į didelės kvalifikacijos nereikalaujančias, tiek ir į aukštas pareigas. Tad klausimas, kaip rašyti cv, aktualus visiems, šiuo metu neturintiems darbo arba ieškantiems naujos vietos. Patarimų šia tema yra begalė, kai kurie netgi prieštarauja vienas kitam. Kaip nepasiklysti informacijos gausoje ir pasiekti, jog cv nebūtų numestas į šalį?

Darbdavio, paskelbusio, jog ieško darbuotojo į patrauklią darbo vietą, elektroninio pašto dėžutė persipildo begalybe cv. Galima spėti, jog dažnai ne visiems kandidatams būna suteikta proga save parodyti – cv lieka neperžiūrėtas ir nugula tarp daugybės kitų dokumetų. Kaip rašyti cv, jog ir tavęs neištiktų toks likimas?

Koncentracija ir glaustumas

Retas darbdavys, pamatęs keleto puslapių ilgio cv, panorės sužinoti, kokį romaną skaityti jį verčia kandidatas. Daug informacijos dar nereiškia, jog esi geras darbuotojas. Priešingai – nemoki išgryninti savybių ir gebėjimų, tinkamų tam tikram darbui. CV, prieš siunčiant jį darbdaviui, patariama atidžiai peržvelgti ir pritaikyti prie konkrečiai darbo vietai keliamų reikalavimų. Išsiplėsti nereikia: jei darbdavį sudomins kuris nors punktas, darbo pokalbyje bus galima apie jį pasikalbėti išsamiau.

Originalumas

Klausimas, kaip rašyti cv – pagal šabloną ar stengiantis pabrėžti savo originalumą – sukelia daugiausia diskusijų. Dauguma asmenų naudoja europass šabloną arba tiesiog užpildo darbo skelbimų portale pateiktą anketą. Tai – garantas, jog bus pateikta visa reikalinga informacija bei nenuklysta „į lankas”. Kita vertus, tai – pavojus, jog būsi 1 iš 100 ir dėl to liksi nepastebėtas. Nepriklausomai nuo to, jog kandidatuojama į su kūrybiškumu nieko bendra neturinčią vietą, bandymas padaryti savo cv išsiskirtinį nepastebėtas nelieka. Kaip padaryti savo cv kitokį? Galima pasinaudoti išmaniuoju CV kūrimo įrankiu Wozber.com, kuris padės jūsų gyvenimo aprašymui išsiskirti iš „pilkos masės”.