baldų pervilkimas
Namams

Baldų Restauravimas – 3 Priežastys, Kodėl Neturėtumėte Išmesti Baldų

Senų Baldų Pervilkimas

Daugelis iš jūsų namuose turite tam tikrų baldų, kuriuos ypač mėgstate. Daugybė namų savininkų užmezga ypatingą ryšį su savo baldais, nesvarbu, ar tai būtų pirmoji sofa, kurią kada nors galėjote nusipirkti iš pirmo atlyginimo, ar paveldėti baldai, kuriuos perdavė tėvai ar seneliai. Todėl baldų restauravimas tampa ypač popiuliariu pasirinkimu.

Kai šie baldai pradeda atrodyti seni, susidėvėję ir nemadingi, daugelis namų savininkų susiduria su sunkiu sprendimu: galbūt jau laikas ieškoti kažko naujo, bet kaip galima tiesiog atsikratyti mylimu baldu?

Namų savininkams, manantiems, kad yra tik šios dvi galimybės, baldų restauravimas gali būti kaip tik ieškoma alternatyva. 

baldų restauravimas

Ką Reiškia Baldų Restauravimas? 

Baldų atnaujinimas dažniausiai atliekamas siekiant pagerinti ar atkurti baldą. Be to, restauratorius gali suteikti tam pačiam baldui naują išvaizdą pakeitus spalvą ir dekoro detales.

Tipiškas baldų atnaujinimas apima šlifavimą, dažymą, sandarinimą ir dengimą apsauginiu sluoksniu. Minkštų baldų atnaujinimas apima gobeleno ar odos pervilkimą, minštų dalių pakeitimą, kietų dalių sutvirtinimą. 

Baldų restauravimui gali būti pasirinktas vienas iš dviejų būdų: šlifuoti, nuvalyti viską, kas nepageidaujama, ir pritaikyti naują apdailą, kol baldas atrodys visiškai naujas, arba nuvalyti tik nepageidaujamus sluoksnius ir atnaujinti taip, kad atrodytų taip pat kaip ką tik įsigytas prieš daugelį metų.  

Norime pasidalinti keliomis priežastimis, kodėl geriau restauruoti baldus, nei pirkti naujus. 

baldų atnaujinimas

Tie Patys Baldai, Naujas Stilius

Net jei jūsų baldai jau nusidėvėję, tai nėra priežastis, kodėl jie vis tiek negali jums tarnauti ateinančius metus. Profesionaliai restauravus senus baldus, jie vėl gali atrodyti kaip nauji.

Nesvarbu, ar norite savo senesniems baldams suteikti naują įvaizdį, ar tiesiog norite, kad būtų atkurta jų pradinė išvaizda, baldų restauravimas gali būti atsakymas į jūsų ilgus apmąstymus. 

Restauruoti galima tiek medinius baldus, tiek minkštus. Dirbant su mediniais baldais, svarbiausia pašalinti seną laką ir sutvarkyti pažeidimus. Tuomet lieka tik apsispręsti ar suteikti baldui naują stilių perdažant ar tiesiog atšviežinti laką. 

Minkštų baldų apmušalai per metų metus pakeičia spalvą, išsitepa ar gobelenas tampa nebemadingas. Minkštų baldų pervilkimas leidžia suteikti jiems naują įvaizdį.

Tuo pat metu pakeitus minkštas dalis, pavyzdžiui, sofos sėdimosios dalies poroloną, užtikrinama, jog baldas ne tik gražiai atrodys, bet ir tarnaus dar ilgai.

baldų restauravimas namuose

Baldų Restauravimas Yra Pigesnis Variantas, Nei Pirkti Naują

Senų baldų atnaujinimas daugeliu atvejų kainuoja gerokai pigiau, nei naujų įsigijimas. Ypač jei turite kokybišką medžio masyvo ar žymaus to meto dizainerio baldą ir norite jį pakeisti į lygiavertį savo kokybe.

Kokybiški baldai kainuoja. O išmesti kokybišką ir dar kelis dešimtmečius galintį tarnauti baldą ir pakeisti jį „popieriniu“ tikrai nėra protinga išeitis. 

Geriausia yra tai, kad jūs išlaikysite visus baldų elementus, kurie per daugelį metų buvo jūsų namų dalis.

medinių baldų restauravimas

Baldų Restauravimas Yra Ekologiškas Pasirinkimas

Nors iš pirmo žvilgsnio taip gali neatrodyti, tačiau atnaujindami ir restauruodami turimus baldus, o ne pirkdami naujus, jūs iš tikrųjų prisidedate prie aplinkos apsaugos. Moksliniai duomenys rodo, kad suremontavę ir atnaujinę jau turimus baldus galite labai sumažinti anglies pėdsaką.

Apskaičiuota, kad naujų baldų gamybos procesas į atmosferą paskleidžia daugiau nei 1000 kartų daugiau anglies dvideginio nei jūsų esamų baldų restauravimas ar atnaujinimas. Kas gali būti geriau – restauruodami turimus baldus, galite padėti apsaugoti savo aplinką, o tuo pačiu sutaupote daug pinigų!

Kaip jau supratote, baldų restauravimas gali padėti pažeistus, susidėvėjusius baldus su nelygumais ir įbrėžimais vėl paversti tarsi naujais. Be to, tai padeda senoviniams, antikiniams baldams atgauti savo vertę. Baldų atnaujinimas taip pat gali būti naudojamas kaip priemonė suderinti kelis skirtingus baldus, kuriuos turite savo namuose.

baldų aptraukimas