Kelionės

Lėktuvų bilietai kišenėje. Kaip turiu pasiruošti kelionei?

lėktuvų bilietaiVieni iš mūsų keliauti labai mėgstame ir tai darome kiekvieną savaitgalį lankydami tėvus ar senelius, gyvenančius kitame mieste. Kartą per mėnesį nuskrendame aplankyti draugų Londone, Rygoje ar Osle. Kas kas pusmetį vis atostogaujame vienoje ar kitoje šiltesnėje ar egzotiškesnėje šalyje. Tad vieniems kelionės yra įprastas ir labai gerai pažįstamas gyvenimo būdas bei laisvalaikio praleidimo forma, o kiti, nors ir labai sunku patikėti būtų pirmiesiems, tačiau dar nėra skridę lėktuvu. Kišenėje turimi lėktuvų bilietai dar nereiškia, kad esate pasiruošęs kelionei ir galite krautis lagaminus.

Žinoma, yra skirtumas kur ir kokiam laiko tarpui skrendate. Nuo to priklauso ir vizos, ir lagamino turinys bei jų skaičius. Tačiau šiais laikais žmonės lagaminą jau sugeba susipakuoti ir per 10 minučių, ypač jei laukia tik savaitgalio išvyka ar kelionės pas artimus žmonės. Juk tokiu atveju tikrai nėra būtinybės net imti bagažą, visus reikalingus daiktus galite susikrauti į nedidelę rankinę ar lagaminėlį, kurį galėsite įsinešti į lėktuvo saloną. Tik svarbu, kai jau lėktuvų bilietai yra nupirkti, pasidomėti, koks yra leistinas rankinio bagažo dydis lėktuvo salone, nes daugelio aviakompanijų bagažų dydžiai bei leistinas svoris gali kisti keletu centimetrų bei kilogramų.

Dar labai svarbu ir tai, ką skrydžio metu vilkite ir avite. Rinkitės tik patogius, laisvus drabužius bei avalynę. Jie neturi varžyti judesių, o batai – spausti kojų. Priešingu atveju Jūsų kelionė jau bus pasmerkta kančioms. Taip pat labai naudingas keliautojų patarimas – vilkėti daugiasluoksnius drabužius skrydžio metu. Šiuo patarimu galite pasinaudoti, jeigu nebetelpa visi norimi pasiimti drabužiai ir tikrai manote, kad jų prireiks. Tad drąsiai galite vilkėti ir palaidinę, ir marškinius, ir megztuką, ir švarką bei striukę. Vos tik įžengę į lėktuvo saloną dalį drabužių galėsite iš karto nusivilkti.

Skrydžio metu viename lėktuvo salone kartu su Jumis sėdės ir gausus būrys kitų keleivių, tad bendros etiketo taisyklė reikalauja jokiu būdu nesikvėpinti aštriais, saldžiais bei stiprų kvapą turinčiais kvepalais, kurie gali ne tik nepatikti Jūsų bendrakeleiviams, bet juos erzinti ar net supykinti. Juk tikrai Jūsų pirmieji lėktuvų bilietai nėra to verti. Tegul pirmasis skrydis būna malonus, be didelių incidentų ir pats įsimintiniausias!

Parengta pagal https://pigusskrydis.lt