Verslas

Biuro kėdės: kaip jas išsirinkti?

biuro kėdėsSukurti darbingą, malonų akiai ir reprezentatyvų biro interjerą išties atsakinga užduotis. Kartais šį darbą patikime profesionaliems dizaineriams, o kartais pasitikime savo jėgomis. Ir nors daugiausiai dėmesio skiriame sienų spalvai, grindų dangai, apšvietimui bei biuro baldams – stalams, spintoms bei lentynoms, nederėtų pamiršti ir kėdžių. Žinoma, biuro kėdės turbūt niekada netaps pagrindiniu ofiso interjero akcentu, tačiau jas reikia rinktis derėtų atsakingai ir kruopščiai.

Šiuo metu biuro baldai išties sulaukia daug dėmesio ir gali įtikti net rafinuočiausio skonio gurmanams. Modernių formų, nesenstančios klasikos ar retro dvasia alsuojantys baldai net ir kukliausiam ofisui gali suteikti charizmos. Tačiau kalbai pasisukus apie biuro kėdes, svarbiausia ne grožis, o funkcionalumas. Svarbiausia, kad biuro kėdės būtų patogios. Visgi, ant jų praleidžiame 9 darbo valandas, netinkamai parinktos kėdės gali neigiamai atsiliepti mūsų sveikatai. Skaudanti nugara bei sprandas, iškrypęs stuburas, nusilpęs regėjimas – tai ne tik netaisyklingo, bet ir nepatogaus sėdėjimo pasekmės. Biuro kėdė turi būti reguliuojama, kad darbuotojas galėtų pasirinkti jam optimaliausią aukštį. Beje, jei darbuotojo pagrindinis darbo įrankis – kompiuteris, reikia atkreipti dėmesį, kad kompiuterio monitoriaus viršus būtų akių lygyje ar šiek tiek žemiau. Norint sumažinti stuburui tenkantį krūvį, geriausia, kad biuro kėdės turėtų atkaltes rankoms bei atramą kojoms.

Jei biuro kedės patogios, galima toliau kalbėti ir apie patį interjerą. Biuro baldai – stalai, kėdės, spintos, spintelės ir lentynos turi tarpusavyje derėti. Dėmesio! Tai nereiškia, kad jie visi turi būti vienodos spalvos ir to paties gamintojo. Trakim, jei biure karaliauja tamsių spalvų baldai tai ryškiai raudona ar oranžinė lentyna ar spintelė suteiks patapai švelnaus modernumo. Biuro kėdes geriausia derinti prie darbo stalo spalvos. Jei jis baltas, kreminis, smėlio ar dramblio kaulo spalvos puikiai tiks tamsių atspalvių, pavyzdžiui, riešuto, slyvos ar ąžuolo, biuro kėdės. Beje, tamsių spalvų kėdės puikiai dera ir prie raudonmedžio ar stiklinių baldų. Be to, jos ir praktiškos nes nėra tokios teplios ir kaprizingos kaip šviesių ar pastelinių atspalvių biuro „sostai“.

Tiesa, nepamirškite, kad biuro baldai ne tik kurią įmonės įvaizdį, bet ir teigiamai veikia biuro mikroklimatą, juk gražiame ir patogiame ofise visada maloniau darbuotis.