Namams,  Paslaugos

Kokiais svarbiais privalumais pasižymi kelmų frezavimas

Nusprendėte, kad norite nupjauti medį? Jei taip, tikėtina, kad svarstote, ką daryti su likusiu kelmu. Laimei, yra daugybė privalumų, kuriais pasižymi kelmų frezavimas, todėl skubame jums pateikti ne vieną iš jų.

Greita ir veiksminga

Vieno medžio nupjovimas dažnai užtrunka neilgiau kaip valandą ir tai paprastai reikia atlikti tuomet, kai medis pasensta, jį apninka ligos ar reikia spręsti audros padarytą žalą. Tačiau su kieme likusiu kelmu dažnai žmonės gyvena labai ilgai. Kaip bebūtų, egzistuoja keletas kelmų šalinimo būdų – nuo kelmo rovimo ar jo frezavimo, iki cheminių medžiagų naudojimo. Tačiau tuomet, kai ant kelmo dedami chemikalai, prireikia daug laiko, kad jie efektyviai suveiktų. Tuo tarpu, jei nusprendžiama kelmą išrauti, tam paprastai prireikia labai daug laiko ir didžiulių fizinių pastangų, jau nekalbant apie tai, kad tokiu atveju yra išdarkoma aplinka, kurią galiausiai reikia sutvarkyti. Taigi, jei pasirenkamas kelmo frezavimas, tai tampa labai greitu ir efektyviu procesu, kurį įgyvendina šios srities specialistai.

Aplinkosauginiu požiūriu išmintingas sprendimas

Kelmų frezavimo paslaugų teikėjai naudoja specialią modernią įrangą, kurios pagalba frezuojami tiek maži, tiek ir dideli kelmai, susmulkinant juos į mažiausias skiedras, kurios įterpiamos į dirvą ir nebetrikdo jūsų kraštovaizdžio. Kai paliekate kelmą tiesiog supūti arba naudojate chemines medžiagas, tai gali reikšti, kad į jūsų aplinką patenka įvairių nepageidaujamų ir kenksmingų medžiagų. Todėl tikrai nėra jokios priežasties, dėl kurios turėtumėte tuo rizikuoti. Kai pasirenkamas kelmo frezavimas, faktinis frezavimo gylis būna iki 30 cm, o tai reiškia, kad susmulkinamas tiek kelmas, tiek ir šaknynas. Po atlikto darbo lieka lygus gruntas, todėl jau vos po keleto savaičių galima imtis augalų sodinimo darbų.

Atsiranda vietos naujiems apželdinimo projektams

Kai atliekamas kelmų frezavimas, jūsų kiemas tampa švarus. Galite suplanuoti visiškai naują tos vietos apželdinimo projektą arba tiesiog džiaugtis žinodami, kad toje vietoje, kur buvo kelmas, nuo šiol galės augti vešli žolė.

Atsikratote to, kas nėra estetiška

Kita priežastis, dėl kurios galite norėti pasinaudoti kelmų frezavimu, yra ta, jog kelmas kieme paprastai neatrodo labai patraukliai. Ir nors laikui bėgant su tuo galite susitaikyti, aplinkiniai gali turėti visiškai kitokią nuomonę. Be to, jei planuojate parduoti savo namus, turėtumėte imtis priemonių, kad kelmo jūsų kieme nebeliktų.

Sustabdote medžių augimą

Kai jūsų kieme kurį laiką stūkso kelmas, galite pastebėti, jog iš jo ima dygti medžių atžalos. Laikui bėgant tokių atžalų gali būti vis daugiau, todėl jums teks imtis priemonių, kad visą tai vėl pašalintumėte. Tačiau jei bus atliktas profesionalus kelmo frezavimas, su tokiomis bėdomis susidurti jums nebeteks.

Kelmai gali būti pavojingi naminiams gyvūnams ir vaikams

Suaugusieji paprastai būna atidesni, todėl gali lengviau pastebėti kelmą ir jį apeiti, taip išvengdami galimų traumų. Tačiau naminiams gyvūnams ir vaikams tai ne visada pavyksta. Kai jie laiką leidžia kieme ar žaidžia, yra didelė tikimybė, kad už jo užklius, suklups ar nukris, tokiu būdu rimtai susižeisdami.

Kelmai gali trukdyti prižiūrint veją

Prižiūrėdami veją visada turite prisiminti, kad kieme yra kelmas, o tai reiškia, kad kaskart tenka jį apeiti ir susidurti su sunkumais pjaunant žolę. Be to, kelme taip pat pradės augti piktžolės, todėl jį teks dažnai prižiūrėti, kad jis visada atrodytų estetiškai.

Kad kelmų jūsų kieme nebeliktų, turėtumėte pasirinkti kelmų frezavimo profesionalus, kurie turi didelę patirtį, naudoja kokybišką įrangą ir atsakingai žvelgia į savo darbą. Tai užtikrins, kad galutinis rezultatas atitiktų visus jūsų lūkesčius.