Namams

Užuolaidos: patarimai, kaip išsirinkti?

Nors šiandien galime rasti įvairių sprendimų, kuo dengti namų langus, dėmesį verta atkreipti į tai, jog uzuolaidos vis dar tebėra populiariausias sprendimas. Ir nieko keista, kodėl būtent šis gaminys neužleidžia lyderio pozicijos: užuolaidos iš tiesų turi daug privalumų: suteikia namams grožio, jaukumo, šilumos, elegancijos, o svarbiausia – jų pasirinkimas toks didelis, kad išsirinkti tinkamiausias užuolaidas tikrai nelengva. Tačiau tai dar tikrai nereiškia, jog išsirinkti užuolaidas yra labai sudėtinga  – turime ne vieną patarimą. Jei jais naudositės, šį procesą įveikti bus tikrai kur kas lengviau.

Kambario interjerui – įvairios detalės

Kambarys, kuriam reikalingos užuolaidos, yra labai siauros, tad nuolat svajojate apie tai, kaip būtų puiku, jei plotis būtų bent šiek tiek didesnis? Realių centimetrų pločiui pridėti negalite, tačiau turite kitą puikią galimybę – optiškai praplatinti kambarį. Kaip jau supratote, tai padaryti galite tinkamai parinkę užuolaidas: rinkitės horizontaliai juostuotas – jos tikrai praplės kambarį.

Norite namų, kuriuose visada būtų jaučiamas šilumos bei energijos antplūdis? O galbūt priešingai   – pageidaujate ramumos, vėsumos? Belieka tik pridurti, kad šiuos efektus galite išgauti parinkę tinkamų spalvų užuolaida: jei norite įgyvendinti pirmą sumanymą, tokiu atveju verta rinktis raudonas, rausvas, oranžines, rusvas ar geltonas užuolaidas, tuo tarpu antruoju atveju idealiai tiks žalios, mėlynos, žydros, žalsvos, melsvos ar turkio spalvos užuolaidos.

uzuolaidos-internetuNorite kontrastų savo namuose? Tai įgyvendinti pavyks, jei pasirinksite užuolaidas, kurios bus visai kitokios spalvos nei kambario sienos. Na, o siekiantiems visiškos harmonijos, reikėtų pasielgti priešingai – rinktis tokios spalvos užuolaidas, kokios yra kambario sienas.

Ne ką mažiau svarbi ir užuolaidų medžiaga. Nors šiuo metu prekyboje galite rasti užuolaidų iš įvairiausių audinių, pačiais populiariausiais pasirinkimais jau ilgą laiką išlieka organza ir šilkas.

Jei jau ilgą laiką jūsų namus puošia tos pačios užuolaidos, ko gero, vis dažniau ir dažniau pagalvojate ir apie pokyčius. Ir iš tiesų – tai yra vienas pagrindinių kambario akcentų, todėl, jei pasikeis jų išvaizda, keisis ir visas patalpos vaizdas. Vis dėlto, tai dar tikrai nereiškia, jog turite skubėti esamas užuolaidas keisti naujomis – atminkite, jog yra ir kitų pasirinkimų. Kokie jie? Užuolaidas galite dekoruoti įvairiomis detalėmis: kaspinais, juostelėmis, perrišimais, girliandomis, drugeliais ar net gėlių žiedais. Kartais reikia tiek nedaug, kad gaminys įgautų naują išvaizdą.

Jei tik turite galimybę, vienam langui įsigykite po kelis užuolaidų komplektus, kuriuos galėsite keisti keičiantis sezonams. Daugelis gali pagalvoti, kad tai – tuščias pinigų švaistymas, tačiau iš tiesų situacija visai kitokia: keli komplektai užuolaidų vienam langui yra ne tuščia užgaida, o praktiškas sprendimas: atėjus šiltajam  metų laikui kabinkite iš tankaus audinio pasiūtas užuolaidas: tokiu būdu  išlaikysite vėsą namuose, apsaugosite baldus ar kilimus nuo išblukimo, tuo tarpu atėjus, vėlyvam rudeniui vertėtų pakabinti iš plono, lengvai perregimo audinio pagamintas užuolaidas. Šis sprendimas taip pat turi savitų privalumų: iš plono audinio pasiūtos užuolaidos nesulaikys nuo radiatorių sklindančios šilumos, maža to, į kambarį pateks daugiau šviesos.

Na, o pabaigai – šiek tiek ir apie Feng shui. Vis daugiau ir daugiau žmonių nusprendžia įsirengti ar dekoruoti savo namus pagal šios filosofijos įžvalgas. Ir jūs esate vienas iš tų žmonių, kuris nori įsirengti namus pagal Feng shui? Tokiu atveju belieka ik pridurti, kad ši filosofija turi patarimų, susijusių ir su užuolaidomis. Anot Feng shui, verta rinktis auksinės spalvos užuolaidas – neva jos pakvies turtus ir sėkmę į namus.

Patarimų  daug ir visi jie skirti tam, kad  galėtumėte išsirinkti labiausiai savo namams tinkančią prekę.