Finansai,  Laisvalaikis,  Suaugusiems,  Verslas

Aukso luitai – kuo jie naudingi?

Žvelgiant istoriškai, auksas visada buvo turtingųjų privilegija, išskyrusia juos iš vargšų. Negana to, vien šio tauriojo metalo turėjimas leido išgyventi sudėtingiausius karinius ir politinius konfliktus, nepriteklius, finansinius neramumus. Ir šiandien aukso luitai išlieka galinga priemone, leidžiančia užsitikrinti stabilumą.

AuksasVis daugiau Lietuvos ir viso pasaulio gyventojų renkasi investicinį auksą ir įkeičia į jį turimas pajamas. Taip yra daroma tikintis finansinio stabilumo ir saugumo ne tik sau, bet ir savo vaikams bei anūkams. Įvertinama tai, jog, nepaisant to, jog aukso kainos nuolat svyruoja ir kinta, atsižvelgiant į politinius ir finansinius pokyčius, aukso vertė ir reikšmė išlieka svarbi metų bėgyje. Investicijos į auksą patrauklios ir tuo, jog žinoma, jog didžioji dalis valstybių bei stambiųjų korporacijų resursų yra saugomos būtent šio tauriojo metalo pavidalu. Istoriškai, vienu metu buvo taikomas „aukso standartas“, kuomet visos valiutos buvo pririštos prie aukso ir tai užtikrino lygybę bei stabilumą. Keičiantis laikams ir politinei situacijai bei perėjus prie Bretton-Woods sistemos, tokio principo buvo atisakyta.

Nepaisant galimo finansinio stabilumo, aukso luitai ir investicijos į juos gali būti itin rizikingi. Visų pirma, kaip jau buvo minėta, jų kainos nuolat keičiasi ir nėra nuspėjamos. Tai turėtų užkirsti bet kokias trumposios naudos siekiančiųjų ambicijas. Investuoti į auksą netinka tiems, kurie nori staigaus rezultato bei turi kokių nors spekuliacinių siekių. Nusprendus investuoti į auksą, reikia įsipareigoti bent 3-5 metų (o geriausia, 5-10 metų) investicijoms. Taip naudą pajausite ne tik jūs patys, bet ir jūsų vaikai ar anūkai.

Taip pat, itin svarbu neapsigauti ir nesikreipti į klastotes pardavinėjančius asmenis. Jų kiekis itin išaugo dėl padidėjusios aukso kainos bei tokių politinių įvykių kaip „Brexit“. Norint investuoti saugiai ir patikimai, verta kreiptis į pripažintus pardavėjus, galinčius pateikti aukso luitų sertifikatus bei reikalingus dokumentus, patvirtinančius autentiškumą.

Taigi, aukso luitai skamba lyg puiki galimybė užsitikrinti finansinį stabilumą ne tik sau, bet ir ateities kartoms. Vis dėlto, verta elgtis protingai ir apsvarstyti galimą riziką.