Kelionės

Kelionių pavojai

Keliauti – smagu ir naudinga ne tik nuo darbo pavargusiam kūnui, bet ir ramybės nerandančiai dvasiai. Tačiau net ir civilizuotose šalyse (o gal kaip tik jose dažniau) keliautojai ir patiria ir įvairių pavoju, ar tiesiog nepatogumų dėl papildomos apsaugos. Dažniausiai tai – įvairūs kišenvagiai, mėgstantys savo aukomis pasirinkti atsipalaidavusius turistus. Ypač jais garsėja pietų šalys – Ispanija, Italija, Marokas.
Barselona – vienas tų turistų pamėgtų miestų, apie kurį beveik visi kelionių organizatoriai įspėja kaip apie kišenvagių miestą. Turistai jiems – patogios aukos. Juk kelionių metu ir siekiame atsipalaiduoti, turėti kuo mažiau rūpesčių, žodžiu – geriau pailsėti. Kišenvagiai tuo ir naudojasi. Didžiausia tikimybė juos sutikti yra žmonių susibūrimo vietose – viešajame transporte, grūstyse prie populiariausių turistinių objektų, gatvės atlikėjų besiklausančiose miniose, taip pat – paplūdimiuose ar jų prieigose. Barselonoje populiaru eiti pasivaikščioti įvairias takeliais bei keliukais palei paplūdimį ar kiek toliau nuo jo. Bet čia labai patogi vieta ir kišenvagiams, ypač ratuotiems – na, ne su automobiliais, bet su riedučiais ar dviračiais. Pro šalį pralekiantis riedutininkas greit stveria jūsų rankinę su pinigais ir (kas baisiausia) pasu ir greitu tempu dingsta. Ne ką mažiau įgudę ir dviratininkai, ir pabėgti jie gali dar greičiau.
Kitas Ispanijos miestas – Madridas– taip pat nestokoja kišenvagių. Tačiau šie ramesni, paprastai darbuojasi kur daugiau žmonių, miniose, susibūrimų vietose, ramiai krapštydami jūsų rankinę kol jūs žavitės kokiu nors gatvės artistu. Neretai jie dirba ir poromis, vienas nukreipia jūsų dėmesį, tuo tarpu kitas bando greit ir nepastebimai gauti jūsų piniginę.
Barselonoje reikia saugotis vagių ir ilsintis paplūdimiuose. Tiesiog palikti visus daiktus einant maudytis į jūrą – labai nepatartina. Geriausia maudytis pakaitomis, arba palikti pasaugoti daiktus tikrai patikimiems žmonėms. Galite likti be krepšio ir tiesiog degindamiesi – vagis eidamas pro šalį stverią jį sudominusį daiktą ir sėkmingai pasišalina. Vėlgi, neretai ir čia jie dirba poromis. Arba neretai net nekaltai atrodanti pagyvenusi dama, besidegindama šalia jūsų ir pasisiūliusioji pasaugoti jūsų daiktus kai einate maudytis gali būti nusikaltimo bendrininkė.
Taigi, atostogaukime, bet atostogaukime budriai. Keletas paprastų atsargos priemonių tikrai nesumenkins jūsų atostogų, na o paso ar pinigų praradimas gali gerokai jas sugriauti.