Kelionės

Kelionė į Paryžių

ParyžiusĮ Paryžių šiais laikais nukeliauti išties pigu paprasta. Kadaise svajonių miestu buvęs Paryžius dabar pasiekiamas vos per kelias valandas, ir dažniausiai – vos už kelias dešimtis eurų. Tikra tiesa, pigiųjų skrydžių bendrovės dažnai, o ypač šaltąjį metų pusmetį, palaiko žemas skrydžių į Paryžių kainas tiek iš Kauno, tiek ir iš Vilniaus. Vasaros metu kainos paauga, tačiau vis dar nėra taip jau brangu. Kiek kebliau jau nuskridus – nuo Beauvais oro uosto, kuriame tūpia lėktuvai, iki pat miesto centro – išties nemažas atstumas, kuriam įveikti gali tekti pakloti ne ką mažiau eurų nei už surastą pigų skrydį.
Nepigi ir nakvynė šiame Prancūzijos mieste. Ir kuo giliau į miesto centrą, tuo labiau ji brangsta. Taigi, jei norite pigios kelionės į šį kultūros miestą, geriau neplanuokite apsigyventi viešbutyje netoli Eifelio bokšto, Luvro ar tiesiog miesto centre. Ypač jei planuojate kelionę ne vienai dienai, geriausia apsistoti labiau nutolusiuose miesto rajonuose, o aplankyti žymiausių turistinių objektų vykti viešuoju transportu. Nes pirkti viešojo transporto bilietą dienai ar kelioms greičiausiai neišvengiamai teks, tad verta pasinaudoti ta galimybe važiuoti neribotai ir nakvoti pigiasniame, atokesniame viešbutyje.
Paryžius – kultūros ir meni miestas. Ir ne tik dėl Luvro bei kitų garsių galerijų, ne tik dėl rotušės, katedros ar kitų žymiųjų architektūros paminklų. Menu dvelkia visur senamiestyje. Tiek siaurose jo gatvelėse, tiek ir aikštėse, kartu su įmantriais ar kukliais pastatais, kavinukėmis. Žmonių susibūrimo vietose netrūksta gatvės muzikantų bei artistų, o įvairiose miesto vietose gausybė paryžiečių turi nuosavas meno dirbtuvėles, mini galerijas. Būdami Paryžiuje ir vaikščiodami po jo gatveles neišvengiamai tokių vietų užeisite. Žinoma, ir į šį miestą įžengė modernus pasaulis, su savo stiklo ir plieno konstrukcijų dangoraižiais, turtingųjų rajonais bei prabangiais automobiliais. Ne paslaptis, kad yra ir vargšų kvartalai, dažniausiai – išeivių iš skurdesnių šalių ar buvusių Prancūzijos kolonijų.
Įvairialypis tas Paryžius, įdomus, keistas, tolimas ir tuo pačiu lengvai pasiekimas, ir vis dėl to vertas apsilankymo ir pabuvimo. Skriskite (o gal važiuokite autobusu), būkite, vaikščiokite, dairykitės ir mėgaukis poilsiu bei pažintimi.