automobilių nuoma
Kelionės,  Transportas

Automobilio nuoma. Kaip išsirinkti iš kur nuomoti?

Keliaujant Lietuvoje ar užsienyje, be jokios abejonės, yra reikalingas automobilis, kurį ne visi sau gali leisti. 

Šiais laikai tai jau nebėra problema, kadangi atsiradusi automobilių nuoma, gali pagelbėti bet kokioje situacijoje. Šiame straipsnyje aptarsime kaip išsirinkti ir iš kur yra geriausia nuomotis automobilį.

Kaip išsirinkti?

Iš pradžių, įvertinkite savo prioritetus bei lūkesčius. Svarbu yra nustatyti biudžetą, kurį galite sau leisti automobilio nuomai. Taip pat apsvarstę nuomos tikslą, lengviau galėsite išsirinkti sau tinkamą automobilio modelį.

Jeigu kelionė – paprasta, pasivažinėjimas yra iš taško A į tašką B, tada Jums užteks ir sedano, bet jeigu kelionė – tai išvyka poilsiui ar kitiems reikalams, reikėtų rinktis iš didesnių automobilių.

Ne mažiau svarbus aspektas yra papildomos paslaugos, kurių gali Jums prireikti. Tai gali būti susiję su Jūsų kelionės tikslu arba šeiminine padėtimi.

Pavyzdžiui yra ilgalaikė automobilių nuoma, kuri siūlo papildomai išsinuomoti vaikišką kėdutę, GPS navigacijos sistemą. Tad nepamirškite iš anksto apgalvoti tokius esminius dalykus.

Nuomos sąlygos

Prieš pasinaudojant automobilio nuomos paslaugomis, reikia labai atidžiai peržiūrėti nuomos sąlygas.

Būna tokių bendrovių, kurios siūlo labai mažą kainą (10 eur./ parą), bet tokiu atveju yra prašomas gan didelis užstatas, kuris gali siekti net iki 1000 eur., taip pat reikalavimas – atsiskaitymas tik banko kortele.Jeigu žmogus tuo metu neturi tokios sumos kortelėje, tada gali nepavykti sudaryti sandorio su tokia įmone.

Taip pat dažniausiai grąžinant automobilį tokio tipo bendrovei, gali būti, kad klientą skatins įsigyti papildomą draudimą, tokiu būdu sumažinti nuomininko atsakomybę avarijos metu. Tokio draudimo kaina neretai būna didesnė, negu automobilio nuomos.

Kitas aspektas yra jeigu jus ruošiatės nuomotis per brokerių kompaniją. Tokiu atveju yra siūloma iš karto apsidrausti papildomu draudimu įvairiais nelaimės atvejais. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad tai nesumažins Jūsų atsakomybės, kadangi važinėjimo metu užstato suma bus užšaldyta.

Tad reikia labai atsakingai rinktis nuomos bendrovę bei būti atsargesniais su mažomis internetinėmis svetainėmis, kadangi yra tikimybė, kad automobilį bus sunku rasti sutartoje vietoje, gali įvykti sistemos gedimas, kuris neužfiksavo Jūsų užsakymo arba kitos problemos.

Rekomendacijos

Yra rekomenduojama rinktis tokias automobilio nuomos bendroves, kurios yra gerai žinomos, patikimos, jas rekomenduoja Jūsų draugai ir pažįstami.

Jeigu vis dėlto norite pasirinkti kiek pigesnį variantą taip pat atkreipkite dėmesį į rekomendacijas bei tos firmos reitingus. Tokiu atveju galima bus išsirinkti sau tinkamiausią variantą.

Norint papildomai apsidrausti ir būti ramiam dėl netikėtumų, geriausia yra iš karto įsigyti papildomą draudimą toje bendrovėje, kurioje nuomojatės, kadangi toks variantas bus pigesnis, negu pirkti draudimą pas tarpininkus.

Ne mažiau svarbus dalykas yra prieš važiavimą nufotografuoti automobilio būklę bei pažeidimus jeigu tokie yra. Nesklandumų metu Jums bus lengva įrodyti, kad tokie pažeidimai jau buvo.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme kaip reikėtų išsirinkti geriausią automobilio nuomos pasiūlymą ir kokio tipo bendrovės yra tinkamiausios. Įvertinus savo lūkesčius bei norus, Jus tikrai išsirinksite sau tobulą variantą, kuris džiugins visos kelionės metu.