Automobilių servisas
Transportas

Keli paprasti dalykai, kurie padės išvengti turbinos remonto

Turbokompresorius arba turbina yra daugiau galios varikliui suteikiantis komponentas. Automobiliai be turbinos lėčiau įsibėgėja ir jų galia yra mažesnė. Paprastas būdas sužinoti, turi tam tikra transporto priemonė turbiną ar ne – patyrinėti jos priekyje ir gale esančius užrašus. Jei pamatysite parašyta „turbo“, automobilis turbiną turės. Natūralu, kad galingiems automobiliams reikia daugiau kuro. Turbokompresorius yra varomas išmetamosiomis dujomis ir yra sujungtas su kompresoriais, kurie orą tiekia į variklį. Išmetamųjų dujų kiekis proporcingas sudeginto kuro kiekiui, t. y. kuo daugiau kuro, tuo daugiau ir išmetamųjų dujų, kurios automobiliui ir suteikia galios. Kai turbina veikia sklandžiai, automobilių savininkai džiaugiasi greitai įsibėgėjančiomis ir didelį greitį išvystančiomis transporto priemonėmis, tačiau kai pasirodo gedimai ir turbinos remontas tampa nebeišvengiamas, tenka pasukti galvą, kaip apsieiti be didelių išlaidų.

Turbinos veikia gana sudėtingu principu, ir į tai gilintis nėra itin daug prasmės. Tačiau aišku viena – kadangi turbinos veikimas glaudžiai susijęs su išmetamosiomis dujomis ir aukšta temperatūra – kad karštis nepadarytų turbinai neigiamos įtakos, pagal turimo automobilio gamintojo rekomendacijas reikėtų laiku keisti alyvą. Jos nekeičiant, metalinės variklio dalys greičiau sudyla, o pačios turbinos tarnavimo laikas sutrumpėja. Automobiliui nuvažiavus 10 tūkst. km, alyvą keisti jau yra būtina. Jeigu automobilis jums yra ne tik priemonė, kuria važiuojate iš taško A į tašką B, alyvą reikėtų keisti nuvažiavus 8000 km.

Kaip sakoma, „į balą kritęs, sausas nekilsi“. Tad jei jau ėmėtės alyvos keitimo, tuo pačiu pakeiskite alyvos ir oro filtrus, juos rinkitės žinomų firmų ir geriausiai – originalius, o ne pirktus turguje ar kokiose kitose neaiškiose vietose. Kokybiški tepalai ir kokybiški filtrai taip pat bus vienas iš garantų, kad turbinų remontas artimiausiu metu dar netaps reikalinga „procedūra“.

Jei norite pailginti turbinos tarnavimo laiką, automobilį prieš pajudėdami pašildykite, o pasiekę kelionės tikslą, neskubėkite išjungti variklio – leiskite atvėsti. Kai variklis staiga užgesinamas, alyva beveik nebetiekiama į stipriai įkaitusią turbiną, todėl ji gali greitai perkaisti ir dėl to greičiau susidėvi.