Grožis
Grožis

Kas yra grožis?

Grožis – tai fenomenalus konceptas ir yra toks senas kaip pati žmonija. Tačiau taip pat jis yra visiškai nesuprastas konceptas. Skirtingi individai turi tokius skirtingus požiūrius į tai kas yra gražu ir kas ne, kad bandant įsiklausyti į visas skirtingas nuomones galima sutrikti ar net numoti ranka ir nebebandyti suprasti kas yra grožis. Jei kas nors šiuo metu prie jūsų prieitų ir paprašytų savais žodžiais apibūdinti kas tai yra grožis, ką jūs atsakytumėte? Ar jūs pradėtumėte vardinti žurnalų viršelių modelius ar vaivorykštės spalvas? O galbūt jūs pradėtumėte pasakoti apie ypatingą muzikos melodijos grožį? Visi šie dalykai yra grožio koncepto ribose, tačiau vienas dalykas tampa aiškus, nėra vieno aiškaus grožio apibrėžimo. Grožio sąvoka yra abstrakti ir lengvai nepaaiškinama, o kiekvienam individui ji šiek tiek skiriasi. Dažnas žmogus atsakys, kad grožis turi kelti malonumo ir pasitenkinimo jausmus, taip pat jis turi stimuliuoti jusles, kad tuos jausmus galėtų sukelti.

Tačiau kaip mes suprantame grožį žmonėse? Kas daro žmogų gražiu ir patraukliu? Tai yra sudėtingi klausimai be vieno tikslaus atsakymo. Visuomenėje, kurioje gyvename, grožio sąvoka yra kintanti dėl begalės skirtingų veiksnių. Visų pirma, grožis labai priklauso nuo visuomenės kultūros ir kultūrinės sąmonės. Senovėje kiekviena skirtinga civilizacija turėjo griežtus kriterijus pagal kuriuos nuspręsdavo kas yra gražu, o kas ne.

Net ir dabar yra kultūrų, kuriose apkūnios moterys yra laikomos kur kas gražesnėmis nei lieknos. Tokiose kultūrose nuotakų storinimas prieš vestuves yra plačiai paplitęs, o vakarų kultūroje atvirkščiai – nuotakos prieš vestuves stengiasi sulieknėti. Tolimųjų rytų kultūrose moterų grožis yra siejamas su mažomis pėdomis, todėl merginos yra verčiamos avėti mažų dydžių batus. Tačiau požiūris į žmogaus grožį nuo senųjų laikų pasikeitė labai stipriai.

Technologinė pažanga ir žmonių tarpkultūrinis bendravimas sumažino skirtingų kultūrų išskirtinumą ir atnešė supanašėjusius žmogaus grožio standartus, prie to ypač prisidėjo mados industrija. Modelių vilkimi drabužiai, figūros ir makiažas dažnai nustato gaires, kuriomis pradeda sekti pasaulis. Tačiau žmogaus grožis gali būti toks skirtingas, kad neįmanoma teigti, jog vienas tam tikras bruožas būtų grožio matas, pvz.: mes negalime teigti, kad gražu yra vien tik šviesūs plaukai, žalios akys ar lieknas kūnas. Nėra jokio griežto grožio standarto ir kiekvienas individas gali būti gražus.

Galbūt visuomenė ir yra linkusi vienus bruožus laikyti gražesniais už kitus, tačiau kiekvienas žmogus gali atrasti savo unikalų stilių, kuris jam leis trykšti grožiu. Nors atrasti savo stilių ir nėra lengva, tačiau technologijos atnešė ne vien kultūrinių grožio kanonų reikšmės sumažėjimą, bet ir begales būdų gauti patarimų ir idėjų savo stiliaus atradimui. Jei jūs norite atrasti patarimų susijusių su savęs grąžinimu ir tobulinimu, jums tereikia užeiti į Beautyprint.lt ir čia jūs rasite begales patarimų kaip tapti gražesnei.