durys
Namams

Vidaus durys: paprasti patarimai, kaip išsirinkti

durysNamuose durys yra vienas svarbiausių baldų, nes jos vaidina ne tik interjero, bet ir funkcionalumo vaidmenį. Pagal Feng Shui, durys netgi yra labai svarbios, nes jos skiria patalpas, taigi, vaidina labai didelį vaidmenį namuose. Nuo durų pasirinkimo, buvimo vietos ir medžiagos, priklauso namų energija, žmonių savijauta. Jeigu Jūs kaip tik ieškote naujų durų namams ir svarstote, kokias duris rinktis geriausia, turime nedidelį patarimų sąrašą, kuris padės išgryninti savo norus ir lengvai prives prie tinkamo sprendimo.

  1. Stiliaus atitikmuo. Renkantis duris labai svarbu nepasimesti nuo namų Ypač jei durys montuojamos jau po kurio laiko, o ne ką tik atsikrausčius į namus. Labai svarbu nesivaikyti naujausių madų, o derinti baldą prie jau esamo namų interjero. Jie namuose gausu medinių baldų, ir duris rinkitės iš medžio, o jei namuose modernus stilius – ieškokite kažko šiuolaikiško ir įspūdingo.
  2. Spalvų gama. Šiuolaikiniai durų gamintojai siūlo labai platų spalvų pasirinkimą. Dabar namuose durys gali būti ne tik tradicinės rudos ar baltos, bet ir tokius, kokių Jūs panorėsite. Pasirinkti galite ne tik spalvą, bet ir raštus bei ornamentus. Kad nepasimestumėte didžiulėje gamoje, nepamirškite, jog renkantis durų spalvą galioja taisyklė, kad ji turi būti derinama prie patalpos grindų arba sienų.
  3. Atsidarymo galimybės. Galbūt Jums patiems jau yra tekę pastebėti, kai kur nors įrengtos durys iš tiesų ne padeda įeiti į patalpą, o tiesiog trukdo. Taip nutinka tuomet, kai durys sumontuotos, kad atsidarytų į nepatogią pusę. Apie tai taip pat labai svarbu pagalvoti renkantis duris. Kartais viena smulkmena gali sugadinti           nuotaiką ir ilgam tapti nepatogiu kliuviniu.
  4. Durų tipas. Labai svarbu renkantis duris žinoti, kokio tipo durys Jums reikalingos. Renkantis duris, reikėtų nuspręsti, ar Jums tiktų slankiojančios ar varstomos durys. Abu šių durų tipai turi privalumų ir trūkumų, todėl geriausia spręsti pagal tai, kokioje patalpoje durys bus, prie kokio interjero jas derinsite ir kokio funkcionalumo iš jų norėsite. Pvz., vaikų kambariuose, verandoje ar net virtuvėje – puikiai tinka slankiojančios durys. Tuo tarpu, miegamajame ar vonioje geriau rinktis besivarstančias.