Paslaugos,  Verslas

Kas svarbiausia renkantis vadovaujantį personalą?

Vadovaujantis personalas yra viena svarbiausių grandžių bet kurioje įmonėje. Atsakingoms vadovaujančioms pareigoms darbuotojai pasirenkami itin atidžiai. Ne veltui vadovaujančio personalo atranka dažniausiai būna sudaryta iš keleto etapų, o kandidatams keliami itin aukšti reikalavimai. Kas gi svarbiausia šiame procese, kad įmonę papildytų patys geriausi vadovai?

Patirtis – dar ne viskas

Žinoma, renkantis vadovus svarbi kandidatų patirtis, kompetencijos ir rekomendacijos. Tačiau nereikia pamiršti, kad geras vadovas dažnai siejamas ir su tam tikromis asmeninėmis savybėmis. Organizuotumą, gebėjimą  motyvuoti darbuotojus, atsakingumą ir komunikabilumą galima vadinti privalomomis vadovo savybėmis. Norint jas identifikuoti geriausia pasitelkti specialius testus kandidatams arba personalo atranka užsiimančių įmonių pagalbą.

Vadovavimo stilius

Geriausiai vadovo darbo metodus atspindi jo vadovavimo stilius. Tad kai vykdoma vadovaujančio personalo atranka nesidrovėkite paklausti koks kandidatų praktikuojamas vadovavimo stilius. Demokratiškas vadovas, atsižvelgiantis į darbuotoją nuomonę ir puikiai mokantis rasti bendrą kalbą su visomis kolektyvo grandimis bei verslo partneriais, yra geidžiamas ir mėgstamas kiekvienoje įmonėje. Na, o jei šiuo stiliumi vadovaujantis vadovas dar papildomai pasižymi geriems vadovams būdinga charizma bei gebėjimu motyvuoti darbuotojus, komandos sėkmė yra praktiškai garantuota.

Vidinė motyvacija ir suinteresuotumas darbo pasiūlymu

Vadovaujančio personalo atranka – tai ne tik ieškančiųjų vadovo užduotis rasti tinkamą specialistą, bet ir pačių kandidatų galimybė užimti gerą darbo poziciją. Pasyvus, nesidomintis įmonės veikla kandidatas vargu ar pradės trykšti entuziazmu pradėjęs dirbti. Tad susitikimų metu atkreipkite dėmesį kiek patys kandidatai yra suinteresuoti darbo pasiūlymu, ar jie domisi įmonės planais, ar su šiomis pareigomis sieja savo asmenines perspektyvas. Vadovaujančio personalo atranka turėtų būti orientuota į motyvuotus vadovus, kurie turi ne tik asmeninių karjeros pasiekimų tikslų, bet ir norėtų vesti vadovaujamą įmonę tik pirmyn.

Dažniausiai vadovaujančio personalo atranka patikima profesionalią specialistų paiešką ir atranką vykdančioms įmonėms. Ir tai labai geras sprendimas. Patyrę atrankų specialistai taiko laiko patikrintas strategijas, skirtas būtent vadovaujančio personalo atrankai, o kandidatų  atliekami testai leidžia identifikuoti asmenines savybes. Tad norint rasti aukščiausio lygio vadovus, profesionalų paslaugos yra pats geriausias pasirinkimas.