medinių pastatų griovimas
Namams,  Paslaugos,  Statyba

Objekto griovimo darbai ir keliami saugumo reikalavimai

Kad ir kokių objektų griovimo darbai yra planuojami – svarbu yra patikima komanda, kuri gali padėti Jums tinkamai atlikti tuos darbus. Ne tik lauko, tačiau ir vidaus konstrukcijų, ne tik ištisus objektus, tačiau ir tam tikras jų dalis.

Dažniausiai medinių pastatų griovimas reikalauja mažiau laiko, atliekamas kur kas greičiau, mūrinių – sudėtingesnis. Bet kuriuo atveju atliekant griovimo darbus yra svarbu laikytis saugumo reikalavimų, kurie padeda būti ramiu, kad išgriautas objektas bus saugus ir nekels jokios žalos aplinkai.

Griovimo plano sudarymas

Bet kokio objekto griovimas prasideda nuo plano sudarymo. Jis padeda ne tik saugiau atlikti griovimo darbus, tačiau taip pat ir išlaikyti konstrukcinį saugumą. Tai itin svarbu, kai yra griaunama tik tam tikra objekto dalis, o ne visas pastatas. Dažniausiai patys griaunantis objektus net nepagalvoja apie tai, kad griovimo planas yra pirmas žingsnis, kurį reikia atlikti. 

Kai kurie ima kūją ir verčia sienas, kurios ne tik ne visada griūva taip, kaip reikia, tačiau taip pat ir gali kelti pavojų aplinkiniams. Reikia sudarant planą įvertinti daugelį smulkmenų, aplinkos dirgiklių, kurie gali pakoreguoti griuvimo eigą ir tuo pačiu įtaką darbams.

Apsaugos ir drabužiai

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad griovimo metu komanda dėvėtų tokius drabužius bei priedus, kurie esant bet kokiai rizikai galėtų padėti apsaugoti žmones nuo nuolaužų ir panašiai. Tai yra ne tik akiniai, tačiau taip pat ir ausinės, kurios yra būtinos griaunant didelius objektus, galiausiai, specialūs batai, kurie yra su storu padu, taip pat ir šalmai. Jeigu pats griaunate namus – dažniausiai visų šių priedų įsigijimas gali atrodyti gana brangus. 

Nuomoti – galimybė, tačiau dažnai ne visada paprasta rasti tokias smulkmenas nuomos punktuose, kadangi dažniausiai griovimo darbams yra siūloma ne tik apranga, tačiau speciali įranga. Belieka tik rasti specialistus, kurie ne tik teikia paslaugas, tačiau taip pat ir patys pasirūpina priedais, kurie garantuoja saugumą darbų atlikimo metu.

Įmonės pasirinkimas

Ieškant specialistų, kurie teikia objektų griovimo darbus, pirmiausia siūlome tartis su tais, kurie atlieka paslaugas legaliai. Tai yra garantija, kad bus darbai atlikti taip, kaip reikia, kadangi įmonė kur kas atsakingiau prisiima atsakomybę už darbus. Taip pat griovimas dažniausiai atliekamas laikantis griežtų sąlygų apie kurias paslaugos užsakytojas bus informuojamas.

Reikia suprastu, kad daugelis griovimo darbų yra atliekami laikantis įstatymų. Arba bent jau taip turi būti. Pasisamdžius įmonę galite būti tikras, kad viskas bus taip, kaip suplanuota ir svarbiausia – legaliai. Tai padės Jums ateityje išvengti bet kokių galimų netikslumų.