Namams

Kaip išsirinkti stulpus tvorai?

Stulpai yra bet kokios tvirtos tvoros pagrindas, todėl jie turi būti pagaminti iš patvarios medžiagos ir tinkamai sumontuoti, kad gerai atliktų savo darbą. Ruošiantis statyti tvorą, visų pirma reikėtų apsvarstyti, kaip išsirinkti tinkamus stulpus tvorai. Tai padaryti nėra sunku, atsakius sau į kelis specifinius klausimus:

  1. Kokios tvoros norėsite? Pvz.: medinės, betoninės ir kt.
  2. Ar tvora bus įrengta visam laikui?
  3. Kokių papildomų tvoros funkcijų reikia? Derėtų apsvarstyti vartų, kampų išdėstymą ir reljefą, kurį aptvers tvora.

Atsižvelgiant į šiuos aspektus, svarbu suprasti, kad pasirinktai tvoros sistemai gali prireikti net kelių skirtingų tipų tvoros stulpų:

  • Kampiniai stulpai:dažniausiai pagaminti iš medžio, turi būti įstatyti kur kas giliau nei įprasti stulpai, kad atlaikytų tvoros linijos atramos įtampą.
  • Linijiniai stulpai: tarp kampinių stulpų turi būti įterpiami linijiniai tvoros stulpai, kad būtų galima tvirtinti tvoros segmentus. Šių stulpų nereikia montuoti taip giliai, kaip kampinių, tačiau jie vis vien turi būti tvirtai įstatyti į žemę.
  • Laikini ar nešiojamieji stulpai: jie yra mažesni, lengvesni, gali būti naudojami trumpam pvz.: ganyklose atskirti gyvulius į mažesnius plotus. Šiuos stulpelius lengva montuoti ir reikalui esant perkelti.

Taip pat svarbu išsirinkti kokios medžiagos stulpai reikalingi pasirinktai tvorai. Dažniausiai mediniams tvoros segmentams – mediniai stulpai, o metaliniams – metaliniai, tačiau galima ir kombinuoti, siekiant geriausio ir patvariausio varianto tvorai, pagal aplinkos reljefą.

Kaip tvirtinami tvoros stulpai?

Montuojant tvorą svarbu pasirinkti tinkamus ir ilgaamžiškus tvirtinimo elementus, nes nuo jų priklausys bendra tvoros tarnavimo kokybė. Tvoros stulpų apkabos yra vienas iš pagrindinių ir svarbiausių elementų tvoros segmentų sujungimams. Jos būna įvairių spalvų, todėl yra lengvai priderinamos prie bet kurios tvoros.

Tvoros statymas yra kompleksinis, iš daugybės dalių susidedantis projektas. Nuo tvoros vizijos iki medžiagų pasirinkimo, tvoros stulpų tipo ir tvirtinimo detalių. Todėl kiekvieno žingsnio planavimas, tinkamų ir kokybiškų medžiagų paieška ne tik padės nesuklysti, bet ir garantuos kokybę ir ilgaamžiškumą.