Dazai medienai
Namams,  Pirkiniai,  Statyba

Kaip žinoti kokie dažai medienai yra tinkamiausi man?

Dažai medienai: kaip išsirinkti?

Dazai medienaiNesvarbu kur Jūs gyvenate, kaime ar mieste, tačiau mediena yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Vieni gyvena mediniuose namuose, kitų interjeras puoštas šia medžiaga ir panašiai. Jeigu Jums yra tekę susidurti su šia medžiaga – tikriausiai teko ir pasvarstyti kokie dažai medienai yra geriausi bei nuo ko reikėtų pradėti dažant. Norint išsirinkti tinkamus dažus reikia atkreipti į daugybę aspektų bei gerai įvertinti kiekvieną smulkmeną. Tik tinkamas pasiruošimas ir gerai atlikti namų darbai leis pasiekti geriausią rezultatą, o sėkmingais dažymo rezultatais galėsite džiaugtis ne vienerius metus, o gal net dešimtmečius. Taigi, išsiaiškinkime nuo ko vis dėlto reikėtų pradėti renkantis dažus.

Medžio rūšies pasirinkimas

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai kokią medžio rūšį ketinate dažyti, nes tai turi nemažą įtaką. Kokie medienos dažai Jums geriausi galėtų patarti šios srities specialistai, kurie pagal Jūsų turimą medieną parinktų tinkamiausias priemones ją dažyti. Vis dėlto jeigu nuspręsite patys ieškotis Jums priimtiniausio varianto – reikėtų žinoti, kad atsižvelgiant į medžio rūšį gali reikėti įsigyti ir blokuojantį gruntą. Tarkim, jeigu Jums reikalingi dažai medienai tam, kad nudažyti tamsią medieną, pravartu žinoti, jog iš jos išeinanti drėgmė iškelia ant paviršiaus dėmes. Taigi, tokiu atveju reikalingi ne tik medienos dažai, bet ir papildomai specialus gruntas.

Lauko ir vidaus dažai medienai

Kitas labai svarbus aspektas – privalu žinoti ar dažai medienai Jums reikalingi tam, kad dažyti medieną esančią lauke ar pastato viduje. Pravartu būtų atkreipti į tai, kokiems paviršiams tinkami naudoti yra Jūsų išsirinkti dažai. Jeigu medienos dažai bus naudojami lauko sąlygomis – vertėtų įsigyti ir impregnantą. Ši priemonė padės apsaugoti Jūsų medieną nuo išorinių veiksnių, tokių kaip irimas. Taip Jūs prailginsite medžiagų tarnavimo laiką, o tai yra itin svarbus rodiklis. Kuo ilgiau tarnaus Jūsų įsigyti dažai medienai – tuo ilgiau neteks pirkti naujų bei galėsite sau leisti sutaupyti nemažai papildomų pinigų. Taigi, dažai medienai yra skirstomi į lauko ir vidaus dažymui skirtus, todėl būtinai paanalizuokite jų charakteristiką!

Tinkamas medienos paruošimas

Medienos dazaiKai jau žinome kokio medžio rūšį pasirinksime ir kur bus naudojama Jūsų mediena – belieka ją tinkamai paruošti, kad paviršius būtų tinkamas dažymui. Prieš pradedant dažyti reikėtų medieną nušlifuoti, jog paviršius būtų lygus, taip pat nuvalyti dulkes. Netgi kai jau medienos dažai bus išsirinkti – vertėtų po pirmo sluoksnio dar kartelį palyginti medžiagų paviršių, jog jis būtų kiek įmanoma lygesnis. Vertėtų žinoti ir tai, jog medieną veikia temperatūrų kaita, drėgmė, įvairūs vabzdžiai ir kitus aplinkos faktoriai, todėl net ir patys kokybiškiausi dažai medienai gali nuvilti jeigu medžiagų paviršius nebus tinkamai paruoštas. Taigi, įsivertinus visus mūsų paminėtus rodiklius ir pasikonsultavus su specialistais Jūs galite įsigyti ne tik pačius tinkamiausius dažus medienai, tačiau ir sutaupyti nemažai pinigų, nes žinant visus įmanomus niuansus – galima pasiekti itin aukštos klasės rezultato.