draskyklės katėms
Namams

Draskyklės katėms: kokias pasirinkti?

draskyklės katėmsKartais katės ima galąsti nagus į ne tam skirtą vietą vien dėl to, kad neturi tinkamos draskyklės, kuri leistų padoriai pagaląsti nagų. Draskyklės katėms gali būti labai įvairios, todėl verta pasvarstyti apie tai, kokie sprendimai gali būti pačiais palankiausiais. Rinktis tikrai yra iš ko, taigi, kokia draskyklė gali geriausiai pasiteisinti?

Draskyklės-kuolai

Tai-vienas populiariausių sprendimų. Tokios draskyklės katėms yra gana nebrangios ir neužima daug vietos namuose, tačiau katėms tokia draskyklė ne visada patinka – vien dėl to, kad jos pagrindas  laikosi ne taip stabiliai, kaip norėtųsi. Taigi, jei pirksite katei tokią draskyklę, pasirūpinkite, kad pagrindas būtų pakankamai stabilus (jį galima pritvirtinti prie grindų, tereikia šiek tiek fantazijos).

Savadarbės draskyklės katėms

Įvairių sprendimų, kaip galima patiems pagaminti draskyklę katei, yra tikrai daug ir įvairių. Pavyzdžiui, galite pritvirtinti kiliminės dangos gabalą prie kampo, kuriame katė mėgsta galąsti nagus, taip pat galite pagaminti draskykles – rėmelius, tvirtinamus prie sienos, ir t.t. dar viena galimybė – prie pagrindo pritvirtinti natūralų medį, kuris jūsų katei tikrai patiks.

Kartoninės draskyklės

Kartoninės draskyklės katėms patinka labiausiai, nes į tokią draskyklę nagai lengvai įsminga, ir katė nejaučia streso galąsdama nagus. Tokias draskykles galite pagaminti patys, tačiau tam prireiks šiek tiek kantrybės. Taigi, palankiau šių draskyklių įsigyti parduotuvėse, kuriose prekiaujama gyvūnams skirtomis prekėmis. Nors dažnai manoma, kad tokios draskyklės yra greitai sudraskomos, tačiau tai nėra tiesa – kartoninės draskyklės katėms galąs nagus maždaug vienerius ar dvejus metus.

Katei nepatinka draskyklė?

Tokiu atveju pabandykite ją padėti į kitą vietą ir įtrinti katžole. Tai turėtų pagelbėti, nes kates katžolė ramina ir leidžia jaustis laimingesnėmis. Kai kurios katės jaučia stresą galąsdamos nagus į horizontaliai apvyniotą virvę ant kuolo, taigi, tai gali būti priežastis, kodėl katė mieliau renkasi sofos kampą. Tokiu atveju pravartu pagalvoti apie draskyklės keitimu nauja, ir tikrai galėsite atrasti tokią, kuri jūsų katei tikrai patiks. Išbandykite įvairias galimybes, ir įsitikinsite, kad atpratinti katę galąsti nagus į baldus gali būti tikrai labai paprasta.