roletai stoglangiams
Namams

Stoglangis – skoninga namo puošmena? O kaip papuošti juos pačius?

Galima drąsiai sakyti, kad stoglangiai Lietuvoje sulaukia vis daugiau dėmesio. Daugeliui žmonių patinka ne tik tai, kad galima matyti dangų gulint savo lovoje, tačiau ir dėl erdvės jausmo, dėl magiškumo, kuris pripildo aplinką.

Tiesa, norisi, kad stoglangiai dienos metu, kai labai kaitru, nebūtų erdve pro kurią į patalpas patenka karštis. Juolab, kartais norisi juos papuošti, kad atrodytų harmoningiau su kitais langais, kurie yra patalpoje. Tuomet geriausia išeitimi tampa specialūs roletai stoglangiams, kurie džiugina labai plačia stilių bei spalvų gama, kuri tikrai patiks kiekvienam.

Roletų spalvos

Roletai yra universalus pasirinkimas vien dėl to, kad jie gaminami pagal kiekvieno užsakymą. Tai yra, neverta rinktis tų, kurie yra jau pagaminti, kadangi kuriami pagal Jums reikalingus matmenis bei spalvos niuansus – nebus nei kiek brangesni.

Renkantis roletus stoglangiams reikia įvertinti kelis niuansus. Salvinė gama – tai ne tik patrauklumas, tačiau taip pat ir apsauga. Ne veltui daugelis renkasi tamsesnes spalvas, kadangi atrodo, kad jos geriau izoliuoja nuo saulės. Visgi, tamsios spalvos mažina vizualiai patalpą, o daugelis ir daro stoglangius dėl to, kad nori, kad kambarys atrodytų erdvesnis.

Alternatyva yra roletai, kurių viena pusė yra padengta apsauga nuo UV. Tai yra pagalba ne tik vasaromis, tačiau ir žiemomis, kai saulė spigina ne ką mažiau. Tuomet roletai gali būti šviesūs, tačiau puikiai apsaugantys nuo saulės, galiausiai, kuriantys patrauklią aplinką, kurioje yra gera būti.

Kodėl netinka žaliuzės?

Vertinant langų uždangalus svarstoma, ar tikrai roletai stoglangiams yra geriausias pasirinkimas? Žinoma, šiuo metu dangų pasiūla yra labai įvairi, tad verta susipažinti su kiekvienos pliusais bei minusais. Tai padeda rasti tai, ko Jums reikia.

Tačiau roletai dažniausiai vertinami dėl to, kad juos yra labai paprasta valdyti, jie tolygiai padengia langą, tad vaizdas ne tik patrauklus akiai, tačiau taip pat ir stabilus, tai yra, stoglangio danga tarsi prisiglaudžia prie stiklo.

Tai, kad dažniausiai stoglangiams yra pasirenkami roletai, o ne žaliuzės arba romanetės – geriausias įrodymas, kad jos ir tinka labiausiai.

Matmenų atitikimas

Tiek stoglangiams, tiek langams kuriami roletai turi iki pat mažiausių smulkmenų savo matmenimis atitikti lango poreikius. Užsisakant internetu dažniausiai reikia pačiam išmatuoti roletus. Labai svarbu išmatuoti itin tiksliai. Internete galima rasti instrukcijas, kuriose nurodyta – kas ir kaip. Būtinai jų laikykitės, kadangi tik tikslus matavimas gali užtikrinti, kad roletai skoningai ir tolygiai dengs langus. Jeigu bijote matyti pats – visada galite išsikviesti meistrus, kurie ne tik išmatuos, tačiau ir atsiveš katalogus, kuriuose yra matyti spalvinės alternatyvos. Vizualiai matant – rasite tai, kas jums gražiausia.

Patogus valdymas

Stoglangiams labai svarbu patogus valdymas. Gali atrodyti, kad kartą radus tinkamą roletų poziciją daugiau nebesinorės jos keisti, tačiau praktikoje matyti, kad poreikis yra: padidinti matomumo vaizdą arba jį sumažinti. Štai čia roletai taip pat laimi, kadangi jų valdymas – itin patogus. Galima reguliuoti poziciją ne tik rankomis, tačiau ir automatiniu būdu. Tuomet dažniausiai naudojamas pultelis, kuris leis paprastai reguliuoti šviesos srautą pagal asmeninius poreikius.

Ar verta savo namuose planuoti erdves stoglangiams? Tikrai taip. Tai yra galimybė turėti ne tik unikalaus grožio namus, tačiau taip pat ir tokius, kurie traukia akis savo paprastumu bei elegancija, kuri yra kuriama per patį paprasčiausią langą. Štai tokia yra gero stoglangio galia.