Įvairūs

Seimo nario Petro Gražulio pranešimas: parlamentaras reikalauja premjerės nedelsiant spręsti situaciją Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje – vilkikų vairuotojai laukia paromis

2022 m. vasario 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo narys Petras Gražulis teigia, kad jam skambina ir skundžiasi krovininio transporto vairuotojai, kad Lietuvos pasienyje su Baltarusija šimtai vilkikų vairuotojų ne dienomis, o savaitėmis laukia kilometrinėse eilėse dėl Lietuvos institucijų kaltės.

P. Gražulis gavo vaizdo įrašo nuorodą, kuriame matoma, kaip Pasienio tarnybos darbuotojas žaidžia kompiuterinius žaidimus, o vilkikų vairuotojų netikrina, neaptarnauja, nepraleidžia: https://www.youtube.com/watch?v=eGB9daJWtQw

Žiniasklaida apie tai taip pat rašo, pavyzdžiui, ši nepateisinama situacija detaliai išanalizuota Vytauto Budzinausko straipsnyje „Lietuvos pasienyje įstrigę vilkikų vairuotojai laukia ir po 12 parų: įspėja, kad situacija katastrofiška“ (2022 m. vasario 15 d. 17 val.):

https://m.delfi.lt/verslas/transportas/article.php?id=89471057

Šiame straipsnyje Lietuvos muitinė verčia kaltę dėl vairuotojų neįleidimo per Baltarusijos ir Lietuvos sieną Lietuvos pasieniečiams, pastarieji kaltę verčia Lietuvos muitininkams:

Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Vitas Volungevičius mano, kad patekimo į Lietuvą klausimą turėtų pakomentuoti pasieniečiai, o išvykimas iš Lietuvos pagal kompetenciją pavestas Pasienio kontrolės punktų direkcijai, nes ji atsakinga už pasienio postų infrastruktūrą, laukimo aikšteles, kurios yra prie postų iš Lietuvos pusės, „taip pat – ir dėl Medininkų posto rekonstrukcijos“. „Jeigu kalbėtume iš muitinės pusės, tai galiu pasakyti tik tiek, kad muitinė dirba įprastu režimu, muitinės informacinės sistemos veikia, trikdžių nėra, o kontrabanda taip pat gabenama nepertraukiamai: vos ne kasdien sulaikome gabenamą kontrabandą tiek krovininėse priemonėse, tiek ir lengvose transporto priemonėse“, – darbo krūvius muitinėje aiškino V. Volungevičius…

Pasienio kontrolės punktų direkcijos vadovas Mindaugas Zobiela neneigia, kad Medininkuose iš tiesų vyksta rekonstrukcija, bet ragina pažvelgti į kitų punktų pralaidumą, kur tokių darbų nėra. „Labai kategoriškai rekomenduočiau kreiptis į muitinę (…). Mes esame „statybininkai“, esame postus pastatę, prižiūrime: sniego nėra, nukastas ir, be to, nutirpti baigia. Pralaidumas, pasakysiu, Lavoriškėse galėtų važiuoti 200, važiuoja 50–60 – mes niekaip negalime įtakoti, tai yra grynai muitinės klausimas. Negaliu nei pabarstyti ko nors labiau, nei pastatyti“, – sako M. Zobiela“.

P. Gražulis teigia, kad „akivaizdu, kad kažkuri institucija sako netiesą, tokiu būdu kankindami sunkvežimių vairuotojus ir darydami žalą Lietuvos pervežimo verslo įmonėms“, todėl reikalauja, kad premjerė išsiaiškintų, dėl kurios institucijos kaltės susidarė tokios eilės, ir imtųsi priemonių, kad minėti vairuotojai nebūtų kankinami šiose pasienio eilėse.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija