Paskola su vekseliu
Finansai

Kreditas pasirašant vekselį

Paskola su vekseliuGreitųjų kredito bendrovės, bankai, kredito unijos, tarpusavio skolinimosi įstaigos, lizingo bendrovės – atrodytų būdų, kaip gauti reikalingą paskolą, tikrai netrūksta. Priklausomai nuo to, kokiam tikslui ir kokio dydžio paskolos reikia, tereikia pasirinkti bendrovės tipą ir jau ją pačią ir teikti savo paraišką kreditui gauti. Tačiau kartais tai toli gražu nėra geriausias variantas. Ir dėl didelių palūkanų, ir dėl ilgų procedūrų, ir dėl užstato neturėjimo bei negebėjimo įrodyti, jog būsite mokus klientas. Tuomet belieka dar vienas būdas pasiskolinti tuomet, kai to tikrai reikia – tai kreditas pasirašant vekselį. Tokiu būdų skolinamasi iš privačių asmenų, bene dažniausiai iš savo aplinkos – draugų, šeimos narių ar giminaičių. Kartais tenka skolintis ir iš nepažįstamųjų, tačiau tai yra retesni atvejai.

Kreditas pasirašant vekselį – tai tarsi vieno žmogaus paskola kitam, tačiau jau turinti realų teisinį pagrindimą – dokumentą, kuriame yra aprašytos paskolos sąlygos, suma ir terminai bei jis yra abiejų šalių pasirašytas. Būtent toks dokumentas ir vadinamas vekseliu. Skolinant didesnes sumas vekselis turėtų būti tvirtinamas notaro, mažesnėms sumoms tai nėra reikalinga. Toks dokumentas, nors kartais galintis atrodyti ir kaip skiautė popieriaus, turi realų teisinį pagrindą teisme, jei kartais tektų įrodinėti, ar iš viso kažkas iš jūsų skolinosi ar jūs esate skolingas, taip pat kiek ir kokiomis sąlygomis.

Kaip jau minėta, paskolos tarp fizinių asmenų dažniausiai vyksta draugų ir giminaičių rate. Nors tai ir yra tikrai geras būdas susipykti, tačiau ir lengviausias kelias pasiskolinti. Tiesa, kuomet vieni kitiems skolina giminaičiai ar draugai, retai pasirašomas koks nors vekselis iš viso. Visi galvoja, jog savas žmogus tikrai nepaves, grąžins skolą laiku ir abi pusės bus patenkintos. Tačiau, anot patyrusių antstolių, tai viena didžiausių klaidų. Nes bet kokio konflikto atveju jūs neturite visiškai jokio įrodymo, tik žodinį susitarimą, kurį ir viena, ir kita pusė gali ir primiršti, ir sąmoningai pakeisti savo versiją. Tuomet įvairūs pykčiai yra tiesiog neišvengiami. Tad net ir tarp šeimos narių didesnės paskolos turėtų būti teikiamos pasirašant vekselį, kad ir paprastą popieriaus lapą su suma ir parašais.

Tuomet, kai kreditas pasirašant vekselį imamas ar teikiamas iš nepažįstamo asmens ar nepažįstamam asmeniui, į visas šias procedūras reikia pažvelgti kur kas rimčiau. Toks skolinimosi būdas apskritai nėra populiarus, tačiau vis dar pasitaikantis. Nes vis tik privalumų jis turi abiems pusės – leidžia ir įdarbinti nenaudojamus pinigus, ir pigiau, lengviau pasiskolinti, o neretai – ir išvis gauti paskolą, jei neturite jokio turto bei legalių pajamų. Tik tokių atvejų vekselio pasirašymas yra būtinas, dažniausiai, net ir nedidelės vertės, jis yra tvirtinamas notaro. Nors tai ir kainuoja papildomai, tačiau suteikia daugiau garantijų.