Įvairūs

MB steigimas: žingsniai link verslo

mb steigimasLietuvoje suteikiamos galimybės steigiant verslą pasirinkti Jums labiausiai prieinamą pasirinkimą. Nuo Uždarųjų akcinių bendrovių, iki akcinių bendrovių, individualių įmonių ir net mažųjų bendrijų, kurias dažniausiai valdo keli asmenys. Šįkart norėtume pakalbėti apie mažosios bendrijos steigimą, kuris Lietuvoje legalus tik nuo 2012-ųjų metų. MB steigimas dažniausiai panašus kaip ir kitų įmonių. Reikia atlikti tam tikrus veiksmus siekiant, kad viskas būtų legalu.

Pirmiausia trumpai – kas yra MB.

  • Mažoji bendrija gali būti steigiama vadovaujant keliems asmenims, tačiau vienas vistiek turi išlaikyti vadovo poziciją. Jis šaukia susirinkimus ir panašiai.
  • Nereikalingas joks įstatinis kapitalas ir tai vienas iš pagrindinių pliusų.
  • Įsteigti galima įprastu būdu einant pas notarus ir panašiai arba visą procesą greitai galima atlikti internetu.
  • Ribota civilinė atsakomybė.
  • Vidutinės galimybės koreguoti verslo padėtį.
  • Pelną galima skirstyti dažniau nei kartą per metus. Pagal poreikį bei galimybes.

Puiku tai, kad MB gali vykdyti bet kokio pobūdžio veiklą. Pavyzdžiui, jeigu norite teikti paslaugą „kompiuterių remontas Kaune“ – mažosios bendrijos steigimas labai patogus. Susivieniję savo paslaugas siūlantys profesionalai dirba kartu. O juk bendruomenė visada gali pasiekti daugiau nei kad vienas asmuo.

Jeigu norite bendriją steigti elektroninių būdu – tokiu atveju Jums pirmiausia reikia įsigyti elektroninį parašą. Apskritai verslininkui jį turėti yra naudingas, kadangi labai daug darbų būtent ir yra atliekami internetu. Įsigyti elektroninį parašą galima labai greitai ir tam nereikia jokių investicijų.

Sekančio žingsnio metu reikia sugalvoti pavadinimą, kuris reprezentuos Jūsų bendriją. Tai atrodo smulkmena, tačiau labai dažnai minima, kad net pavadinimas gali nulemti sėkmę. Taigi, reikia pasirinkti informatyvų, tačiau tuo pačiu labai gerai įsimenamą ir malonų žmogaus ausiai.

Tolimesnių žingsnelių metu reikia nurodyti visus savininkus bei jų adresus. Tuo pačiu nurodome ir mažosios bendrijos adresą. Jeigu steigimo metu jo dar neturite – tokiu atveju galite nurodyti pagrindinio vadovo namų adresą. Paprasčiausiai viskas turi būti supildyta labai tiksliai ir iš šalies informaciją tikrinančiam žmogui viskas būtų aišku. Jeigu patalpas nuomojatės – tuomet svarbu, kad nuomininko duomenys taip pat būtų palikti. Taip įrodoma, kad jis sutinka, jog jo patalpose būtų vykdoma konkreti veikla.

Galiausiai suvedame visą likusią informaciją, kuri nurodoma. Tai kontaktiniai duomenys, veikla, kuria planuojate užsiimti ir panašiai. Nieko neveskite preliminariai neįvertindami galimybių. Pirmiausia reikia viską apgalvoti, o tik paskui registruoti. Juk informacijos keitimas reikalauja ne tik laiko, tačiau ir pinigų.

Kuomet užpildote visus dokumentus – laikas patvirtinti, kad viską atlikote pats ir tuo pačiu susipažinote su sąlygomis. Tiesa, neskubėkite dėti varnelę, kadangi sąlygas perskaityti yra būtina. Juk steigiate įmonę! Jeigu norite, kad neliktų jokių nesklandumų – steigti reikia atidžiai.

Štai ir viskas. Esate mažosios bendrijos savininkas vykdantis konkrečią veiklą. Dokumentai sutvarkyti, taigi laikas pradėti intensyviai reklamuoti savo veiklą ir siūlyti paslaugas. Nepergyvenkite, jeigu pirmieji žingsniai bus sunkūs. Viskas po truputį, o vėliau rezultatus lyg raudonus obuolius galėsite skinti maloniai nusiteikę.