Mes esame ta šalis, kuri šildymo būdų įvairove tikrai gali pasigirti. Bent jau kol kas, be naujausių atsinaujinančių šilumos šaltinių, turime bent tris iki šiol populiarius šildymo būdus – kietu kuru, dujomis, elektra. Tačiau brangstantys ištekliai ir tobulėjantys statybų ypatumai neišvengiamai skatina ieškoti alternatyvių sprendimų.
Taigi, vieni populiariausių šių dienų namų ir pastatų šildymo įrenginiai – šilumos siurbliai. Jų yra keli skirtingi tipai – oras-oras, oras-vanduo ir gruntas-vanduo, kurių kiekvienas taip pat veikia skirtingai. Tačiau visus juos sieja vienas bendras tikslas – patalpų šildymas. Iš šių šilumos siurblių išsiskiria tik oras-oras, kuris skirtas šildyti išskirtinai tik patalpų orą, tuo tarpu kiti du ruošia dar ir karštą vandenį.
Jų veikimo principas yra toks, kad visi jie ima atsinaujinančią energiją iš oro (saulės, lietaus) arba grunto ir ją panaudoja vidaus patalpų ir/arba vandens šildymui. Tai labai ekologiškas šildymo būdas, kuris neteršia gamtos, yra labai patogus ir nereikalauja jokių papildomų priežiūros pastangų. Tiesa, profilaktinė priežiūra būtina bent kartą per metus, tačiau tai reikėtų palikti šios srities profesionalams.
Vienareikšmiško atsakymo į klausimą, ar verta naudoti šilumos siurblius, nėra. Tikslesnis klausimas būtų, ar visiems verta įsirengti šilumos siurblį. Ir šiuo atveju atsakymas būtų – tikrai ne visiems. Kalbant apie šilumos siurblių įrengimą, juos verta montuoti ne žemesnės kaip B klasės pastatams, kadangi kitaip jis nebus efektyvus.
Priklausomai nuo namo dydžio, jo energinės klasės ir kitų individualių poreikių, reikėtų nuspręsti, kuris iš šių siurblių yra reikalingas. Maždaug iki 120-150 m2 namui visiškai efektyvu naudoti oras-vanduo įrenginį, o štai didesniems namams vertėtų pagalvoti apie geoterminį šilumos siurblio įrengimą. Tuo tarpu nuolat negyvenamoje sodyboje galbūt oras-oras bus visiškai pakankamas sprendimas.