skolų išieškojimas
Įvairūs,  Namams

Skolų išieškojimas, ar įmanoma atgauti pasiskolintus pinigus?

Praktiškai visais laikais žmonės tiek skolinosi, tiek skolino. Kai kurie savo kapitalo dalį patiki pažįstamiems, o kiti ir visai nežinomiems žmonėms tikėdamiesi iš to uždirbti. Tačiau neretai tiek vieni, tiek ir kiti susiduria su problema, jog skolininkas nėra linkęs grąžinti pinigų. Tuomet prasideda ginčiau, kurie pasibaigia labai įvairiai, o kartais konkrečios pabaigos visai nebūna ir klausimas lieka neišspręstas metų metus.

Savarankiškai kažką nuveikti bus sudėtinga

Nemaža dalis žmonių tikisi, jog jiems gali pavykti susitarti su skolininku ir taikiai išspręsti šią nemalonę situaciją. Tačiau taip nutinka itin retai. O imtis kažkokių kitokių priemonių gali būti sudėtinga. Kadangi tam reikia ne tik laiko bei pinigų, bet ir specifinių žinių. Todėl praktiškai visais atvejais yra geriausia kreiptis į šioje srityje dirbančius specialistus.

Jie ne tik padės sprendžiant su skolomis susijusius klausimus, bet ir galės profesionaliai įvertinti esamą situaciją. Kadangi skolų išieškojimas nėra itin paprastas procesas ir tam reikia nemažai teisinių žinių. O jų neturint galima ir visai prarasti paskolintus pinigus. Ypač jeigu skolininkui susidaro palanki situacija, o jums pritrūksta svarių įrodymų. Be to, sprendžiant finansinius klausimus tenka bendradarbiauti ir su skirtingomis institucijomis, tam taip pat reikia žinių. Ypač jeigu anksčiau su panašia sritimi ar situacija nėra tekę susidurti.

Kaip išvengti tokios situacijos?

Į šį klausimą atsakymą svarbu žinoti tiek planuojantiems skolintis, tiek ir pasiryžusiems dalintis turimais pinigais. Pirmuoju atveju itin svarbu įvertinti asmeninę finansinę situaciją ir galimas rizikas. O jeigu pajamos nėra pastovios, tuomet išvis geriau susilaikyti nuo skolinimosi. Nes tai gali sukelti dar didesnių finansinių problemų. 

Tuo tarpu planuojantiems skolinti labai svarbūs bus du pagrindiniai aspektai. Pradžioje taip pat reikėtų įvertinti ar žmogus bus pajėgus per nustatytą terminą grąžinti skolą. Taip pat reikėtų pagalvoti ar jam iššvaisčius pinigus bus kažkokia galimybė juos atgauti.

Tą gali užtikrinti skolininko turimas turtas. Kitas ne ką mažiau svarbus aspektas yra aiškiai apibrėžta sutartis ir pinigų paskolinimo faktą pagrindžiantis dokumentas. Jeigu jis patvirtintas oficialiai, tuomet net ir nepalankioje situacijoje problemą spręsti bus žymiai paprasčiau. Kadangi kitu atveju pirmiausiai reikės įrodyti, jog pinigai tikrai buvo skolinami. Ir kartais tą padaryti nėra itin paprasta. Nors tam gali pasitarnauti ir įvairios smulkios detalės bei faktai. Bet geriau iš anksto nuo to apsisaugoti ir apsidrausti.

Taigi, labai daug problemų kyla su pinigais, ypač sprendžiant skolų problemas. Todėl tiek prieš imant pinigus, tiek prieš juos kažkam patikint reikėtų gerai įvertinti visą situaciją. O susidūrus su problemomis profesionalus skolų išieškojimas bus bene geriausia išeitis.