Įvairūs

A.Armonaitė su „Google“ viceprezidentu aptars kompanijos bendradarbiavimą su Lietuva

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė antradienį 13 val. susitiks su „Google“ vyresniuoju viceprezidentu Prabhakaru Raghavanu. Nuotoliniu būdu vyksiančiame susitikime bus aptariama Lietuvos pozicija dėl Europos Komisijos inicijuotos skaitmeninės erdvės reformos bei abiem pusėms aktualūs tolesnio bendradarbiavimo klausimai.

Susitikimo metu su „Google“ atstovu bus aptartos Lietuvai aktualios iniciatyvos, pavyzdžiui, platesnis lietuvių kalbos pritaikymas dirbtinio intelekto srityse ir galimybė, kad balsu valdoma „Google Assistant“ programa prabiltų lietuviškai. Tai palengvintų visų mūsų šalies piliečių kasdienybę, ypač – teikiant paslaugas neįgaliesiems.   

Taip pat bus aptariamos prieš dvejus metus „Google“ grupės įmonei Lietuvoje suteiktos elektroninių pinigų įstaigos licencijos naudojimo perspektyvos.

Taip pat bus aptariama Europos Komisijos prieš metus pradėta plataus užmojo skaitmeninės erdvės reforma. EK paskelbė, kad visoms skaitmeninėms paslaugoms, įskaitant socialines medijas, internetines prekyvietes ir kitas ES veikiančias interneto platformas, taikys naujas taisykles. Tai tiesiogiai liečia „Google“, „Facebook“ ir kitus skaitmeninių paslaugų tiekėjus.

Pagrindinis naujųjų taisyklių tikslas – užtikrinti, kad visi skaitmeninių paslaugų teikėjai, tarp jų ir labai didelės interneto platformos, veiktų sąžiningai, skaidriai, nepažeistų vartotojų teisių ir konkurencijos taisyklių. Naujomis taisyklėms siekiama skatinti spartesnį mažesnių verslų augimą ir mažinti reguliavimo fragmentaciją.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija