Įvairūs

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: „Įstaigos galės pirkti maisto produktus tiesiai iš ūkininkų be viešųjų pirkimų“

2022 m. gruodžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Antradienį Seimas pritarė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime seniūno Luko Savicko teiktam Viešųjų pirkimų įstatymo projekto siūlymui, kuriuo numatyta, kad produktai iš lietuviškų ūkių galės būti tiekiami tiesiai ugdymo, sveikatos priežiūros ir kitoms įstaigoms be viešųjų pirkimų.

Pasak frakcijos seniūno, vietinių ūkininkų užaugintai produkcijai patekti į ugdymo ar gydymo įstaigas trukdė šiuo metu Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, todėl šiandien priimtas sprendimas sudaro būtinas sąlygas palankiems pokyčiams vykdant viešuosius pirkimus.

„Džiaugiuosi, kad Seimas pritarė mano teiktam pasiūlymui ir šiandien priimtame projekte numatyta, kad, supaprastinus viešųjų pirkimų sąlygas, perkančioji organizacija maisto produktų iš vietinių ūkininkų galėtų įsigyti neskelbiamų derybų būdu. Kurdami trumpąsias maisto grandines paskatinsime smulkųjį verslą aktyviau dalyvauti viešuosiuose pirkimuose ir prisidėsime prie to, kad mūsų vaikai ir mes patys turėtume galimybę rinktis vietinę produkciją, sveikesnius ir kokybiškesnius maisto produktus“, – teigia L. Savickas.

Parlamentaras pažymi, kad vietinės produkcijos realizavimas vidaus rinkoje yra visos Europos siekiamybė, ir šalys ieško sprendimų, kaip tai įgyvendinti, Lietuva – ne išimtis.

„Ko gero, visi sutiksite, kad norėtume, jog mūsų vaikai mokyklose ir darželiuose, ar ligoninių pacientai gautų kokybišką, sveiką ir šviežią maistą, užaugintą Lietuvoje“, – tęsia L. Savickas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: „Įstaigos galės pirkti maisto produktus tiesiai iš ūkininkų be viešųjų pirkimų“