Namams

Kaip tinkamai prižiūrėti odinius baldus?

odiniai baldaiOdiniai baldai žavi savo prabanga ir išskirtine elegancija. Brangiai investuodami į šiuos gaminius, tikimės, kad jie ne tik tarnaus ilgus dešimtmečius, bet ir nereikalaus išskirtinės priežiūros. Deja, tai nėra tiesa. Jei norime mėgautis odiniais baldais ir ilgą laiką džiaugtis aukštos kokybės gaminiais, turime jiems skirti ypatingai daug dėmesio.

Jei įsigijote odinių baldų, reguliariai (kartą per savaitę) drėgnu skudurėliu nuvalykite nuo jų dulkes (nepamirškite ir sunkiai prieinamų vietų). Reguliariai sudrėkinę baldą, suteiksite odos apmušalui būtinos drėgmės, todėl oda ilgiau išliks elastinga. Vieną ar du kartus per metus baldus ištepkite specialiu kremu ar vašku, skirtu odiniams baldams. Jei ant baldų atsirado dėmių, nieko nelaukdami pašalinkite jas specialiomis priemonėmis. Dėmė negali įsigerti į odą, kadangi kitaip reikės kreiptis į valymo paslaugas teikiančias įmones. Įprastas dėmes patariama valyti medžiagos, sudrėkintos muiluotu vandeniu, skiaute. Jokiu būdu netrinkite odos paviršiaus. Pašalinę dėmę, šlapią vietą išdžiovinkite sausu skudurėliu (kelis kartus paspausdami drėgną vietą). Jei ant baldo atsiranda riebalų dėmė, pašalinkite ją sausa medžiagos skiaute. Jei ant baldo paviršiaus prilipo kramtomoji guma, sušaldykite gumą ledo kubeliu ir tuomet ją nugramdykite.

Įmonės, kurių interesų sritis – valymo paslaugos Vilniuje, visais atvejais rekomenduoja naudoti specialias odiniams baldams skirtas valymo priemones, tačiau visų pirmą pasirinktą priemonę išbandykite ant mažiau matomos vietos, kad įsitikintumėte, jog šis gaminys iš tiesų tinka jūsų baldui ir nepakeis odos spalvos.

Nepamirškite, kad odinių baldų nepatariama laikyti ten, kur juos pasieks tiesioginiai saulės spinduliai, kadangi netrukus baldai pradės blukti, o jų paviršius gali sutrūkinėti. Nestatykite odinių baldų arti šilumos šaltinių, pvz., radiatorių ar elektrinių šildyklių, kadangi šiluma ir sausas oras pakeis natūralią odos drėgmę ir baldo paviršius pradės džiūti, trauktis ir trūkinėti. Nepatartina odinių baldų laikyti patalpoje, kurioje nuolatos rūkoma, kadangi cigarečių dūmai lengvai įsigeria į odą ir pakeičia jos spalvą. Be to, cigarečių kvapo nepašalins net ir valymo įmonės. Ant odinių baldų nekabinkite drėgnų drabužių, kadangi įsigėrusi drėgmė gali pakeisti odos atspalvį arba palikti sunkiai pašalinamų dėmių. Jokiu būdu nedžiovinkite odinių baldų lygintuvu arba plaukų džiovintuvu.

Jei ant jūsų mylimo baldo atsirado sunkiai išvaloma dėmė, siūlome pasinaudoti valymo paslaugas teikiančių įmonių pagalba. Šios įmonės gali paimti pageidaujamą baldą iš jūsų namų, o išvalytą gaminį pristatyti į pageidaujamą vietą. Be to, tokios įmonės naudos tik kokybiškas priemones, kurios idealiai tiks išpurvinto baldo odai. Valymo paslaugos teikiamos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir kituose Lietuvos miestuose. Paprastai šių įmonių darbas pradedamas odinius baldus išpurškiant specialiu, konkrečiam gaminiui tinkančiu šampūnu, kuris ištrinamas minkštu šepečiu. Vėliau baldas nusausinamas specialiomis priemonėmis ir impregnuojamas vašku, kuris ne tik suteikia natūralaus blizgesio gaminiui, bet ir apsaugos odą nuo trūkinėjimo, t. y. pailgins baldo tarnavimo laiką.