Užsienyje gyvenantys mūsų tautiečiai neretai skundžiasi negalintys pasinaudoti greitųjų kreditų bendrovių paslaugomis. Reikėtų pastebėti, kad tai yra gana aišku signalas, jog kreditų bendrovės bando apsisaugoti nuo įvairiausių atvejų. Kartais emigravęs asmenys taip ir nebesugrįžta į Lietuvą grąžinti skolų, o išieškojimo procedūros taip pat yra labai sudėtingos. Paskolos emigrantams neretai yra nesuteikiamos dėl daugelio priežasčių, o trumpai situaciją galime apžvelgti žemiau.
Įprastai emigrantams pinigų skolinti nenori niekas, nes nežinia ar jie tikrai ryšis jas grąžinti. Pagal statistinius duomenis, dauguma žmonių kaip tik vengia skolintis toliau – jie migruoja ten, kur būtų galima užsidirbti ir viską grąžinti iki paskutinio cento. Emigravę asmenys kredito dažniausiai negauna iš tų bendrovių, kurios saugojasi labiausiai. Vis dėlto, pasitaiko ir tokių įmonių, kurios nevengia skolinti jiems nemažas sumas, tačiau visgi – tai yra pačių kaltė, nes būtent kredito bendrovės turi rinkti informaciją apie būsimus skolininkus.
Kai kurie emigrantai dažnai gudrauja – jų išvykimas ne visada yra registruojamas t.y. gyvenamoji vieta nėra pakeičiama, todėl įmonės bei kitos institucijos nemato jų gyvenamųjų adresų užsienyje. Tokiais atvejai emigrantai ir bando skolintis apeidami šią spragą. Tiesa, kartais kreditoriai patys bando susisiekti su klientu ir detaliau sužinoti visą informaciją. Nurodant kontaktus, o tiksliau telefono numerį, kreditoriai mato, jog jis nėra lietuviškas, todėl iš to gali daryti prielaidą, kad asmuo skolinasi gyvendamas ne Lietuvoje. Dauguma skolintojų akcentuoja, jog jie kreditus suteikia tik Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie turi nuolatinę gyvenamąją vietą būtent čia, tad tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl emigrantams kreditai nėra suteikiami.
Norint pasiskolinti internetu, emigrantai turėtų kreiptis būtent į tos šalies kreditų bendroves, nors ir ten neaišku ar kitos pilietybės asmenims paskolos yra išduodamos. Kaip bebūtų, viskas priklauso nuo pasirinkto kreditoriaus – jo reikalavimai yra nustatomi taip kaip jam būtų geriau, tad neskolinimo priežastimi gali būti ir paprasčiausias bandymas apsisaugoti nuo negrąžinamų paskolų.
Emigravę asmenys turi žinoti, kad prasiskolinę jie gali sulaukti nemenkų pasekmių Lietuvoje. Yra manančių, kad skolos užsienyje nėra išieškomos, tačiau viskas yra kitaip. Pačios stipriausios skolų išieškojimo bendrovės turi savo partnerius užsienyje, todėl jiems nebus jokių problemų imtis veiksmų net ir tuo atveju, jeigu išvyksite iš Lietuvos. Lietuvoje jums gali būti pradėti kaupti delspinigiai bei kiti mokesčiai už delsimą bei skolos grąžinimo vilkinimą, todėl kuo ilgiau lauksite ir nekontaktuosite, tuo jums bus blogiau. Galiausiai, užsienyje jus susiras kitos išieškojimo bendrovės, o tada jau nuo jų nepasislėpsite – turėsite grįžti į Lietuvą ir grąžinti skolas taip kaip priklauso. Kitu atveju, Lietuvoje teismas gali nuspręsti, kad jūs skolinotės su siekiu pasisavinti tuos pinigus apgaule ir jų negrąžint, o tada jau turėtumėte dar daugiau nemalonumų.