Paslaugos

Kaip rasti gerą kapų tvarkymo paslaugų tiekėją?

Mūsų artimųjų kapai turi būti švarūs ir tvarkingi. Bet kaip tai padaryti, jei neturime galimybės užtikrinti reguliarios priežiūros? Čia į pagalbą atskuba kapų priežiūros paslaugas teikiančios įmonės.

Kaip išsirinkti gerą kapų tvarkymo paslaugų tiekėją?

Kapų priežiūros paslauga yra labai populiari. Ją teikia vis daugiau įmonių visoje Lietuvoje, pavyzdžiui, kad ir priziuretikapai.lt

Galima įsigyti vienkartinę paslaugą (pavyzdžiui, valymą prieš Mirusiųjų šventę) arba nuolatinių paslaugų paketą (kas ketvirtį, pusmetį ar metus). Taip pat turime pasirinkti, kokios paslaugos mums yra reikalingos plačiau apie kainas galima rasti kapų valymo paslaugas teikiančių įmonių internetinėse svetainėse.

Kapų priežiūros paslaugas siūlančios įmonės labai skiriasi savo pasiūlymais. Vienose teikiamos tik pagrindinės paslaugos, kitose galima užsisakyti, pavyzdžiui, nuvežti pagyvenusį žmogų į kapines. Taip pat gali būti suteiktos ir kitos papildomos paslaugos. Šių įmonių savininkai dažniausiai yra draugiški klientų atžvilgiu ir pasiruošę bendradarbiauti. Visus formalumus paprastai galima sutvarkyti svetainėje arba telefonu, o mokėtiną sumą galima sumokėti banko pavedimu arba kredito kortele. 

Kapų valymas – kas įeina į kapų priežiūrą?

Kapų priežiūra – labai plačiai paplitusi paslauga. Jo populiarumui įtakos turi ir tai, kad be kapų valymo čia siūloma daug kitų specialių žinių ir patirties reikalaujančių veiklų.

Pagrindiniai darbai:

  • kapų plovimas ir valymas,
  • antkapių poliravimas,
  • valymas aplink kapą,
  • žiemos metu sniego valymas nuo kapo,
  • žvakių uždegimas ir gėlių padėjimas,
  • spaudinių restauravimas, raidžių tapyba ir kt.
  • kliento informavimas, nuotraukų siuntimas, kuriose matyti kapo būklė po paslaugos.

Kai kurios įmonės dirba su floristais, todėl gali garantuoti profesionalią aplink antkapį pasodintos augmenijos priežiūrą. Sodininkas ar gėlininkas gali apkarpyti arba patręšti gėles laidojimo vietoje. Kapo priežiūra apima ir teritorijos aplink jį sutvarkymą. Tai gali būti lapų grėbimas, žemės išlyginimas, užpylimas žvyru ar net suoliuko ar tvoros įrengimas.