Paslaugos

Kiek gali kainuoti pastato energinio naudingumo sertifikavimas?

Energinio naudingumo sertifikatas– tai ataskaita, kurioje įvertinamas nekilnojamojo turto energinis efektyvumas ir rekomenduojami konkretūs būdai, kaip būtų galima pagerinti turto efektyvumą. Energetinio naudingumo sertifikatas nurodo, koks yra pastato energijos vartojimo efektyvumas, ir suteikia jam įvertinimą nuo A (labai efektyvus) iki G (neefektyvus).

Veiksmingiausi namai, kurių degalų sąnaudos turėtų būti mažiausios, yra A juostoje. Sertifikatas AG skalėje nurodys jūsų namo energijos vartojimo efektyvumą ir galimą mastą po patobulinimų, o „A“ yra efektyviausias namas. Geresnio įvertinimo namai turėtų turėti mažesnį anglies dioksido (CO2) išmetimo poveikį. Energinio naudingumo sertifikatas parodys to nekilnojamojo turto išmetamo CO2 kiekį tonomis ir patars, kiek tai būtų galima sumažinti.

Sertifikate pateikiamos rekomendacijos, kaip pagerinti namo energijos vartojimo efektyvumą, siekiant sutaupyti pinigų ir tausoti aplinką. Energinio naudingumo sertifikatas taip pat galioja komerciniams pastatams ir yra vertinami tik pagal anglies dioksido emisijos įvertinimus A-G skalėje.

Jei jums reikia energinio naudingumo sertifikato, jums reikės akredituoto energijos vertintojo, kad atliktų energijos vertinimą. Vertinimas atliekamas naujai statomiems namams arba renovuojantiems pastatams, tačiau kai plotas yra didesnis nei 250 kvadratinių metrų.

Energijos vertintojui reikės patekti į visus kambarius ir palėpę. Jie taip pat privalo patikrinti šildymo sistemas ir valdymo įtaisus, atlikti matavimus ir nufotografuoti visus svarbiausius į apklausą įtrauktus duomenis. Apklausa yra neinvazinė ir pakanka vizualinio patikrinimo.

Energijos vertintojai gali įvesti šią informaciją vietoje arba įmonėje, kad parengtų energinio naudingumo sertifikatą, kuris pateikiamas centriniam registrui.

Norint parduoti savo valdos statinį, šis sertifikatas labai naudingas, nes jei jis įvertintas aukšta naudingumo klase, savininkas galės namą parduoti už didesnę kainą. Energetinio naudingumo sertifikato kaina individuali ir rekomenduojama teirautis įmonėse kuriose atliekama paslauga.