Namams

Kaip prižiūrėti šaldytuvą?

Internete gausu patarimų, kaip išsirinkti šaldytuvus. Svarbiausia – geras gamintojas, ne pati mažiausia rinkoje kaina, taupumo klasė, funkcionalumas ir kt. Atlikę trumpą analizę pastebėjome, kad el. parduotuvėje šaldytuvus b-a parduoda ne tik patrauklia kaina, bet ir labai palankiomis pirkėjams sąlygomis. Tačiau norint, kad šaldytuvas veiktų „ilgai ir laimingai“, reikės žinoti dar kelis svarbius dalykus. Kaip jau tikriausiai teko pastebėti, norėdami rasti išsamios informacijos, kaipgi tą įsigytą šaldytuvą prižiūrėti, turėsime gerokai paprakaituoti. Tad kas padėtų pailginti šaldytuvo tarnavimo laiką ir leistų jį naudoti be rūpesčių?

Jei esate įsigiję naujausių modelių šaldytuvus, tikriausiai jau spėjote pamiršti, ką reiškia apledėjusios šaldytuvo sienelės. Visgi jei šaldytuvo šaldiklyje yra šerkšno, jį reikia nedelsiant atitirpinti. Dėl susikaupusio šerkšno kartais sunkiau atidaryti bei uždaryti šaldytuvo dureles. Dėl šerkšno produktai dažnai sulimpa, šerkšnas sumažina erdvę šaldiklyje, todėl telpa šiek tiek mažiau produktų (ypač jei šaldytuvai – seno modelio). Kai šaldiklyje padidėja ledo, prietaisas eikvoja daugiau elektros – tai labai neekonomiška. Ekspertai šaldiklius rekomenduoja atitirpinti kartą per tris mėnesius, tačiau tai tik orientaciniai skaičiai: vienus šaldytuvus atitirpinti pakaks ir kartą per pusmetį, kituose ledo „kailiniai“ susidarys ir vos po mėnesio naudojimo (vėlgi kalbame apie senų modelių mažiau efektyvius šaldiklius).

Kaip valyti šaldiklį?

Išjungus šaldytuvą, iš jo reikėtų iškraustyti visus maisto produktus ir sudėti juos vėsesnėje vietoje, bet nebūtinai. Vėlgi naujesni šaldytuvai turi rezervuarus vandeniui nubėgti, o jei pastarųjų nėra, po šaldytuvu pakiškite indą ar šluostę.

Šaldikliui pradėjus atitirpti, švariai jį išvalykite ir būtinai iššluostykite taip, kad neliktų drėgmės. Jei procesą norite paspartinti, šaldiklį galite valyti karštu vandeniu.

Kaip pataria el. parduotuvės B-a.eu ekspertai (šaldytuvų rasite paspaudę nuorodą https://www.b-a.eu/c1486/Saldytuvai-ir-saldikliai), valyti reikėtų ne tik šaldiklį, bet ir pagrindines lentynėles, kuriose laikote maisto produktus. Valydami šaldytuvą nesunkiai atsikratysite nešvarumų, įkyrių kvapų, sustabdysite pelėsių dauginimąsi. Geriausiai tiek šaldytuvą, tiek ir šaldiklį valyti kartu, nepamirštant išjungti prietaiso iš elektros kištuko.

Šaldytuvui valyti puikiai tiks actas. Sumaišykite vieną dalį acto ir dalį vandens ir šiuo tirpalu valykite viso šaldytuvo vidų ir išorę, dureles, gumas ir kt. Jei šaldytuve koks nors produktas supelijo, norėdami išvengti pelėsio paplitimo, valymui galite naudoti ir gryną actą.

Jei iš šaldytuvo sklinda aitrūs kvapai, juos pašalinsite citrinų sultimis. Imkite vatos skrituliukus, merkite juos į citrinų sultis ir bent porai valandų palikite šaldytuve. Kvapus puikiai sutrauks ir įprasta valgomoji soda. Į nedidelį dubenėlį įberkite kelis šaukštus sodos ir įstatykite indą į šaldytuvą. Kvapų atsikratyti padės ir iš sodos bei druskos lygiomis dalimis pagamintas mišinys – drėgną šluostę pavilgykite mišinyje ir kibkite  darbą šveisdami vidų. Po tokios priežiūros šaldytuvas jums atsidėkos puikiai veikdamas ir gaiviai kvepėdamas.