Įvairūs,  Pirkiniai,  Statyba

Dažai skirti metalui: kaip pasirinkti pačius geriausius?

dazai metaluiSiekiant tinkamai nudažyti metalinį paviršių – reikia ir įsigyti jam skirtus dažus, ir žinoti techniką, kuri gali padėti pasiekti maksimaliai patį geriausią rezultatą. Dažai skirti metalui turi būti dengiami būtent šio tipo paviršių. Juolab, reikia patį paviršių tinkamai paruošti. Tik tokiu atveju dažai lygiai pasidengs ir bandymas atgaivinti kokį nors daiktą bus sėkmingas.

Jeigu bijote, kad Jums pačiam gali nepavykti kokybiškai atlikti darbų – tokiu atveju geriausia juos yra palikti savo srities profesionalams. Jeigu, visgi, nusprendėte dažyti pats – tokiu atveju siūlome kuo daugiau pasidomėti apie metalinio dažymo procesą ir pačių dažų pasirinkimą. Štai dažoma santechnika reikalauja ypač daug dėmesio, kadangi drėgmė gadina atliekamų darbų kokybę.

Kaip pasirinkti dažus metalui?

  • Spalva. Natūralu, kad spalva yra pats svarbiausias kriterijus, kuris nulemia, kokius konkrečiai dažus planuojate pasirinkti. Dažai skirti metalui gali būti tiek nuo labai ryškių akį rėžiančių spalvų, tiek iki pastelinių dažų, kurie labiausiai tinka dekoratyvioms detalėms padengti. Šiuo metu spalvinis pasirinkimas toks platus, jog kiekvienas pagal savo poreikius atras tai, kas jam labiausiai tinka.
  • Kaina. Dažai nėra brangi prekė, tad vertinti pagal kainą nėra labai svarbu. Paprasčiausiai, kainuoja nedaug, o nauda yra akivaizdi, tad kaina galėtų būti tik papildomas veiksnys, į kurį galima atsižvelgti radus du analogiškus ir jums tinkamus pasirinkimus.
  • Blizgesys. Dažai skirti metalui gali būti blizgūs ir gali būti matiniai. Dažniausiai to paties atspalvio siūlomas tiek vienas, tiek kitas variantas. Skirtingi daiktai dažniausiai patys iš savęs reikalauja būti nudažomi blizgiais arba matiniais dažais.
  • Paskirtis. Dažai skirti metalui būtent ir yra skirti metalui. Jeigu Jums reikia nudažyt šį paviršių – tokiu atveju ir pirkite atitinkamus dažus.
  • Gamintojas. Renkantis produkciją – gamintojas yra vienas iš tų svarbių kriterijų į kurį reikia atkreipti dėmesį. Internete galima plačiau pasiskaityti apie gamintoją ir nuspręsti, ar produktas jį tenkina, ar ne.

Kaip paruošti metalinį paviršių dažymui?

Jeigu norite, kad metalinis paviršius būtų nudažomas gražiai – tokiu atveju reikia darbus atlikti kruopščiai ir įsigyti visas reikalingas priemones.

Šveitimas. Tai pats pirmas darbas, kuris reikalauja daug jėgų. Jeigu paviršius labai didelis – tokiu atveju geriausia įsigyti specialius prietaisus, kurie veikia elektriniu būdu. Jeigu pirkti nenorite – visada galima pasinaudoti nuomos galimybėmis.

Specialių priemonių padengimas. Antro žingsnio metu paviršių reikia padengti specialiomis priemonėmis. Jos skirtos sulyginti paviršiui ir tuo pačiu užsitrinti, kad dažai puikiai prilips prie paviršiaus. Šio žingsnio metu reikia kuo detaliau pasidomėti, kokios priemonės turi būti perkamos, kad pavyktų pasiekti efektyvų rezultatą.

Dažymas. Paskutinio žingsnio metu atliekamas pats dažymo procesas. Priklausomai nuo to, kokį paviršių, kokį daiktą dažote – procesas gali būti lengvesnis arba sudėtingesnis. Kaip jau minėjome, santechnika dažoma kur kas sudėtingiau, tačiau tinkamai paruošus paviršių ir įsigijus kokybiškus dažus – viskas įmanoma ir paprasta.

Jeigu jau nusprendėt atnaujinti kokį nors daiktą – tokiu atveju skirkite darbui užtektinai dėmesio ir tuo pačiu įsigykite kokybiškas priemones. Dažai nekainuoja labai daug, o jų nauda – akivaizdi. Dažai skirti metalui geriausiai ir padengs šį paviršių, tad būtinai atsižvelkite į paskirtį ir paviršių, kurį planuojate dažyti.