Namams

Kaip pasirinkti vidaus duris?

durysVažiuoju automobiliu ir girdžiu, kaip balsas iš radijo sako: „nėra namų be durų”. Nėra, bet, kad pasirinkti irgi nėra taip jau lengva. Jos turi atrodyti ne tik gražiai, bet ir tarnauti ilgai. Tokių minčių vejama nulėkiau pas baldų gamybos meistrą. Štai kokias paslaptis jis man atskleidė.

Durys pagal tipus

Pagal paskirtį durys skirstomos į lauko ir vidaus. Durys lauko – užtikrinti saugumą, jos turi būti atsparios temperatūros pokyčiams. Tuo tarpu, durys vidaus turėtų derėti prie vyraujančio namų interjero. Durys taip pat skirstomos į:

  • Laminuotas, kurių gamybos technologijos pagrindinis principas yra presu teisingai užklijuota speciali plėvelė. Jų tokia visa begalybė modelių ir kainų. Vis dėlto, reiktų nepamiršti, kad tokias duris sunkiau restauruoti nei medines. Durys aptrauktos plėvele yra mažiau atsparos mechaniniams pažeidimams.
  • Jos gaminamos iš vieno medžio medienos. Durys pasižymi ilgaamžiškumu, jos dažniausiai gaminamos iš pušies, eglės, raudonmedžio ar buko. Parduodamos nepadengtos laku, o jų paviršių galima restauruoti, perdažyti.
  • Tai yra tokios durys, kurių gamybos proceso metu jų pagrindas buvo apklijuotas medžio lakštais. Šios kategorijos gaminiai dažniausiai yra pigios vidaus durys. Milžiniškas privalumas – galimybė duris restauruoti.
  • Dažytas. Šios kategorijos durys pigiau negu originalios medinės. Kita vertus, šiai kategorijai gali būti priskiriamos visos anksčiau išvardintos durų rūšys. Skirtumas tik toks, kad tokios durys yra padengiamos dažais.
  • Metalines, aliumines, plastikines. Jas nėra lengvai pažeidžiamos, o ir kaina atitiktų net ir praktiškiausio pirkėjo lūkesčius.

Garso laidumas

Nesvarbu kur norėsite įsigyti duris, t.y. durys kaune, durys vilniuje ar durys senukai, būtinai įvertinkite jų garso laidumo savybes. Pagrindinė funkcija, kurią jos turėtų atlikti, priklauso nuo daugelio kriterijų. Tarkim, ar yra numatytas slenkstis, ar durys yra su stiklu (–ais). Pastarųjų garso pralaidumas beveik visuomet prastesnis.

Pagal grindų spalvą

Vis dar manoma, kad durų spalvą reikėtų rinktis pagal grindis nuklotą laminatą. Tačiau tai nei taisyklė, nei nepalaužiamas dizainerių pasiūlymas. Atvirkščiai, yra skatinama mesti kovos pirštinę nusistovėjusioms normoms. Įvairių spalvų vidaus durys internetu siunčiamos ir, kaip sako specialistai, žaismingai interjere atrodo, jeigu įmontuojamos, kaip kontrastas.