vandens minkstinimas
Namams

5 požymiai kad vanduo jūsų namuose yra kietas

Jeigu vonios keramika jūsų vonioje pasidengia kalkėtu muilo likučių sluoksniu, čiaupai – baltom dėmėm, o arbatos puodelis – plona plėvele, – turime jums naujienų. Ir gerų, ir ne tokių gerų. Taip, jūsų vanduo tikrai yra kietas. Bet geresnė žinia ta, kad visas kalkėto vandens bėdas galima išspręsti. Be to, jei imsitės tvarkyti paminėtas bėdas, kartu gausite kur kas daugiau minkšto vandens privalumų, apie kuriuos žino ir kalba tie, kas jau minkština vandenį.

Kaip vanduo tampa kietu
Kieto vandens „sukėlėjai“ yra kietieji mineralai, dažniausiai – kalcis bei magnis. Jų koncentracija jūsų vandens mėginyje nusako vandens kietumo vertę. Abu šie mineralai pasižymi kristalizacija, ypač – kaitinant vandenį. Kalkėjimo rezultatą matome vamzdžio pjūvyje – pamažu formuojasi kalkakmenis,  lašas po lašo kimšdamas vamzdyną.  Tas pat vyksta ir su kitais buities prietaisais, kurie dirba su šaltu vandeniu. Kaitinamas kietas vanduo nusodina kalkes ant kontaktuojančių paviršių – sienelių, tenų ir pan.

Kaip atpažinti kietą vandenį

1. Sugadinta šildymo sistema. Štai ką gali 1 mm storio kalkakmenio sluoksnis:

  • šildymo proceso efektyvumas sumažėja 10% ir daugiau;
  • automatiškai 10% ir daugiau didėja šildymo energijos sąnaudos;
  • dėl kalkakmenio vamzdyne palaipsniui mažėja vandens srautas, krenta spaudimas visoje sistemoje, jungtys praranda sandarumą.

 

  1. Nemalonios baltos dėmės vonioje – ant kriauklės, dušo sienelių, čiaupų. Šios dėmė sako kad:
  • Jūsų investicija į vonios keramiką dėvisi greičiau, taigi būsite priversti galvoti apie remontą ankščiau nei planavote;
  • namų tvarkymui ir kalkių karui reikia 60% daugiau valymo priemonių ir daugiau laiko šveitimui,- vadinasi, turite mažiau laiko pomėgiams.

 

  1. Suerzinta oda po maudynių. Muilas, kaip ir kitos higienos priemonės, kietame vandenyje tirpsta sunkiau ir lėčiau. Maža to, priemonių naudojame dvigubai daugiau:
  • naudojate daugiau vandens nuplauti muilą, šampūną, dušo pienelį ir pan.;
  • džiūdama oda neišvengiamai sausėja, muilo ir kalkių likučiai kemša poras – tą ypač jaučia turintys jautrią odą;
  • odos negalavimai, tokie kaip egzema, gali paūmėti.

 

  1. Erzinančios dėmės ant indų, įrankių, taurių. Kietas vanduo apsunkina indų plovimą ir palieka savo pėdsakus:
  • jūsų įrankiai, puodai ir indai vistiek neatrodo švarūs, nesvarbu kiek laiko juos šveičiate;
  • išlieka pavojus kad nepavyks visiškai pašalinti valymo priemonių. Vadinasi, kartu su maistu valgote …muilą.

 

  1. Skalbimas gadina drabužius. Kietame vandenyje milteliai pirmiausia jungiasi su kalkėmis, ir tik paskui „skalbia“. Rezultatas – papilkėję, išblukę audiniai. Be to, visiškai išskalauti muilą iš audinių pavyksta retai. Tai reikškia kad:
  • drabužiai nėra tinkamai skalbiami bei skalaujami;
  • audinys greičiau dėvisi, blunka ir, nepaisant papildomai naudojamo minkštiklio, tampa nemalonus liesti;
  • delikatūs audiniai dėvisi ypač greitai – kietas vanduo jiems kenkia!

 

Sprendimas

Norint atsikratyti šių bėdų, reiktų suvaldyti kietųjų mineralų kiekį vandenyje. Pašalinus juos, vanduo tampa minkštas. Tokia ir yra vandens minkštinimo filtrų paskirtis.

Vienas iš būdų – konsultuotis su specialistu. Vandens filtro pasirinkimas nėra sudėtingas, tačiau profesionalus patarimas pageidautinas. Įvertinus jūsų vandens kokybę bei vandens vartojimą, pasirinkimas bus tikslesnis, o ir eksploatacija – ekonomiškesnė. Beliks sumontuoti minkštintuvą ant šalto vandens įvado.

Jonų mainų užpildas (katijonų derva)

Kaip vandens minštintuvas veikia

Jonų mainų užpildas, dar vadinamas katijonų derva, yra mažų auksinių kruopelių masė. Tai ir yra  slaptas ginklas, eliminuojantis kalkes, dar prieš mūšiui prasidedant. Kai kietas vanduo teka per korpusą, užpildo dalelės sulaiko kalcį ir magnį, o jūs mėgaujatės po filtro tekančiu minkštu vandeniu. Užpildui sukaupus pakankamai nešvarumų, įrenginys pradeda regeneraciją – plovimo ciklą, po kurio visiškai atstatoma geba minkštinti vandenį. Abi minkštiklio veiklos, regeneracija ir minkšto vandens tiekimas (servisas), vyksta automatiškai. Sukaupti nešvarumai šalinami juos atlaisvinant druskos tirpalu, ir  drenuojami į kanalizaciją.  Jums tereikia pasirūpinti kad minkštiklyje visada būtų NaCl druskos, iš kurios filtras pasigamins sūrymą plovimui. Kokybiškas ir tinkamai instaliuotas minkštinimo filtras aprūpins minkštu vandeniu visus jūsų namus.

Daugiau informacijosa apie vandens filtrus rasite https://www.pribus.lt