Namams

Ką daryti, kad vėdinimo sistema veiktų tinkamai?

Turbūt negalėtume rasti nei vieno daikto, kuriam visiškai nereikėtų jokios priežiūros ar tam tikrais laikotarpiais atlikti įvairias patikras. Tokiu būdu galima užtikrinti ilgesnį prietaiso ar daikto veikimą ir tai leidžia sutaupyti, nes galima iš anksčiau pamatyti atsirandančias problemas. Lygiai tokia pati situacija yra ir su vėdinimo sistemomis. Labai svarbu žinoti, tam tikrus dalykus, kad ji veiktų kaip įmanoma ilgiau. Tad šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kurie leis prailginti jos veikimo laiką.

Kodėl vėdinimo sistemai reikalinga tam tikra priežiūra?

Kaip ir minėjome anksčiau, tam tikra priežiūra gali nulemti ilgesnį jos veikimą iš anksčiau galima pastebėti atsirandančias bėdas ir jas laiku pataisyti. Toks taisymas, kuomet problema nėra įsisenėjusi bus kur kas paprastesnis ir pigesnis. Aišku, jai prižiūrėti nereikia skirti tam tikrą laiką kiekvieną dieną, užtenka vos poros kartų per metus, bet tokia apžiūra turėtų būti atliekama itin kruopščiai ir atsakingai ir tai turėtų atlikti šios srities specialistai. Aišku, nereikėtų delsti ir tada, jai jaučiama ar girdima, kad kažkas veikia ne taip. Kuo anksčiau problema bus randama, tuo lengviau ją bus pataisyti.

Į ką itin svarbu atkreipti dėmesį?

Turbūt viena pagrindinių vėdinimo sistemų funkcija yra ta, kad namuose būtų užtikrintas šviežias ir gaivus oras. Tad jos pagrindinis darbo principas yra iš namų pašalinti orą ir patalpas aprūpinti nauju. Kad į namus patenkantis oras būtų švarus, jį svarbu išvalyti. Nes lauke esančios dulkes jį tikrai teršia. Jeigu oras nebūtų valomas, tai tokių sistemų tikrai nereikėtų, nes pakaktų tik prasidaryti langus. Todėl, kad oras į namus patektų švarus, jam reikia pereiti per filtrus. Jeigu aplink jūsų gyvenamąją vietą oras nėra toks švarus, tuomet filtrus reikėtų keisti dažniau. Tad viena pagrindinių dalių, kuriai reikia dėmesį skirti dažniausiai yra filtrai. Nes būtent jų dėka oras namuose yra švarus.

Kitos reikalingos patikros

Dar vieni darbai, kurie reikalingi yra reguliarios patikros, kurios metu vėdinimo sistemos yra apžiūrimos itin nuodugniai, pakeičiamos reikiamos detalės, atliekami įvairūs suveržimai ir kiti reikiami darbai. Rekomenduojama tokius darbus atlikti du kartus per metus prieš šaltąjį ir šiltąjį sezoną. Darbams atlikti reikėtų samdyti specialistus, kad jie tinkamai galėtų apžiūrėti sistemą ir pamatyti visus trūkumus. Jeigu tokios patikros nėra atliekamos reguliariai, nereikėtų stebėtis, kad karts nuo karto ji genda, kemšasi ar išlenda kitokios problemos.