Vandens minkštinimo filtras
Namams,  Sveikata

Kodėl minkštas vanduo yra geresnis nei kietas?

Šiais laikais vis dažniau girdime kalbas apie vandens kokybę. Koks vanduo yra sveikas koks ne, kokį vandenį naudoti buityje ar maisto gaminimui. Jeigu esate tie, kurie šiuo metu planuojate apie naują būstą ar darote remontą, galbūt puikus metas pagalvoti ir apie geresnį ir sveikesnį vandenį? Šiame straipsnyje papasakosime kodėl ir kuo minkštas vanduo yra geresnis nei kietas ir kaip naudojamas vandens minkštinimo filtras.

Kas yra kietas vanduo? 

Kietas vanduo pasižymi keletu fizikinių savybių, kurios buityje nėra pageidaujamos. Kietas arba kalkėtas vanduo yra viena iš dažniausiai minimų vandens problemų. Daugiau nei 

60% žemėje esančio vandens sudaro požeminis vanduo, kuris skverbiasi gilyn ir iš grunto prisisotina mineralais, kalciu ir magniu. Būtent šių kietųjų mineralų kiekis vandenyje ir lemia vandens “kietumą”. Kietame vandenyje muilo dalelės pirmiausia jungias su Ca2+, Mg2+ molekulėmis, ir tik poto su dulkėmis ir nešvarumais, kuriuos norime išplauti. Vandens minkštinimui naudojami specialus vandens minkštinimo filtrai. 

Pagrindiniai minkšto vandens privalumai 

Mažiau kalkių buityje. Kylant temperatūrai kalkės jungiasi sudaro kalkakmenį. Beveik visi buities prietaisai, kuriuos naudojame: katilas, skalbyklė, džiovyklė, kavos aparatas ar indaplovė, kaista ir sudaro didelį kiekį kalkių. Galima sakyti, jog minkštas vanduo tausoja buitinę techniką ir nepalieka nepageidaujamų baltų apnašų ant stiklo, indų ir langų. Minkštame vandenyje muilas tirpsta ir putoja gausiau negu kietame. Dėl šios priežasties buities darbai tampa malonesni.

Saugus gerti. Vandens minkštinimo druskoje nėra žmogui ar aplinkai pavojingų medžiagų. 

Nėra sūrus. Sūrų skonį lemia natrio ir chlorido tarpusavio balansas. Minkštintas vanduo turi didesnį natrio kiekį, tačiau chlorido koncentracija išlieka nepakitusi. 

Neauga bakterijos.  Kadangi bakterijos dažniausiai kaupiasi stovinčiame vandenyje, filtruose ne, nes kasdien per filtrą teką įvairūs kiekiai vandens. O jeigu ilgesnį laiką filtras yra nenaudojamas, galima nustatyti specialią funkciją, kurios dėka bus naudojamas minimalus kiekis vandens, kurio pakanka išardyti bakterinį klimatą. 

Mažesnis energijos sunaudojimas.  Kalkių apnašos, kurios randamos ant įvairių kaitinimo elementų, mažina šildymo proceso efektyvumą. Tarkim, 1 mm storio kalkių apnašos ant įrenginio sienelių mažina jo efektyvumą net apie 10%. Minkštas vanduo daug greičiau užverda. Naudojant minkštą vandenį išvengiama per didesnio energijos sunaudojimo. 

Kaip veikia vandens minkštinimo filtrai? 

Kieto vandens srautas leidžiamas per porėtų granulių sluoksnį. Kalkės ir rūdys prikimba prie granulių ir lieka prilipę iki pat regeneracijos. Regeneracija tai, procesas, kai filtras sugeba pritraukti Ca2+, Mg2+ ir Fe2+ jonus. Kuomet visas paviršius pasidengia reikia jį atnaujinti. Tam naudojama perdirbta vakuumine druska, dar kitaip vadinama NaCl druskos tirpalu. 

Ką daryti norint turėti minkštą vandenį savo namuose? 

Dabar kai jau truputį žinote apie vandens minkštumą, kietumą, apie vandens filtrus ir kaip jie veikia, pats laikas pakviesti specialistus. Kadangi kiekviena šeima yra skirtinga, sunaudojamas vandens kiekis taip pat, labai verta pasikliauti specialistais, kurie atvykę į jūsų namus padarys vandens tyrimus ir nustatys, kokie filtrai jums reikalingi. Ecowater Systems tai daug metų patirties turinti vandens gerinimo filtrų gamintoja. Susisiekite su šiai specialistais ir džiaukitės geresniu vandeniu savo namuose.